جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۸۳۳۳۱
گزارشگر : ۹۹

آیین تجلیل از مدیران فعال مراکز نیکوکاری در زمینه نذورات قربانی / فعالیت 865 مرکز نیکوکاری در استان تهران

(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۱

آیین تجلیل از مدیران 20 مرکز نیکوکاری فعال استان تهران که در سال 1399 نسبت به توزیع نذورات قربانی عملکرد موفقی داشتند با حضور مدیرکل، قائم مقام و معاون توسعه مشارکت های مردمی و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان کمیته امداد استان تهران در سالن مرحوم والی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) ، آیین تجلیل از بیست مسئول مرکز نیکوکاری منتخب در زمینه نذر قربانی عصر روز گذشته در سالن مرحوم والی اداره کل کمیته امداد استان تهران با حضور رؤسا و معاونان مشارکت های مردمی ادارات منتخب و روسای بیست مرکز نیکوکاری برگزار شد.
 در این مراسم در ابتدا حجت الاسلام ضیایی، سرپرست اداره امور اجرایی زکات استان تهران به اهمیت و جایگاه عید سعید قربان و فضیلت نذورات قربانی پرداخت و گفت: مراکز نیکوکاری می توانند نسبت به تهیه و توزیع نذورات قربانی میان نیازمندان شناسایی شده در منطقه فعالیت خود اقدام نمایند و بخشی از این نذورات با مشارکت کمیته امداد ادارات سطح استان میان جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد توزیع شود.
در ادامه محمد مهدی اسماعیلی، قائم مقام کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه مراکز نیکوکاری از ابتدای سال 1390 فعالیت خود را آغاز نموده اند، گفت: هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری سپردن کار مردم به خود مردم است.
وی افزود: "هم اکنون 865 مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران فعالیت می کند و  همچنان تعداد این مراکز رو به افزایش است.
اسماعیلی، بیان کرد: در حال حاضر رویکرد کمیته امداد در حوزه مراکز نیکوکاری تعاملی است و در همین جهت مراکز نیکوکاری در سطح استان تهران می توانند با همیاری کمیته امداد  به صورت تخصصی در حوزه های مسکن، اشتغال زایی، تأمین جهیزیه و سایر طرح های مبتنی بر نیاز فعالیت نمایند.
محمد دهرویه،معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد نیز با اشاره به اهداف ایجاد مراکز نیکوکاری گفت : مراکز نیکوکاری با هدف ارتقای کارکردهای اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ انفاق، نیکوکاری، تعاون و همیاری در محله، شناسایی نیازمندان واقعی ، ارائه خدمات به آنان ، شناسایی خیران و جذب کمک‌های آنان ایجاد می‌شوند.
وی افزود : در سال گذشته مراکز نیکوکاری بالغ بر 351 میلیارد تومان به نیازمندان کمک نمودند که از این میزان 12 میلیارد و 265 میلیون تومان در قالب نذر قربانی است .
دهرویه بیان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری مراکز نیکوکاری بالغ بر 195 میلیارد تومان به نیازمندان به صورت نقدی و غیرنقدی کمک  کرده اند و از این میزان 5 میلیارد و 289 میلیون تومان در قالب نذورات قربانی است.
در پایان سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران به نحوه توزیع نذورات قربانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: با مشارکت شرکت بسته بندی مهیا پروتئین هماهنگی های لازم برای بسته بندی نذورات عید قربان انجام شده است و نذورات پس از بسته بندی میان خانواده های تحت حمایت توزیع خواهد شد.
وی افزود: در صورت تمایل مراکز نیکوکاری، آمادگی داریم نسبت به همکاری این شرکت با مراکز نیکوکاری برای بسته بندی نذورات قربانی در جهت توزیع میان نیازمندان شناسایی شده با این شرکت هماهنگی های لازم را انجام دهیم.
پرپنچی ابراز امیدواری کرد: با مشارکت مراکز نیکوکاری خدمات مطلوبی به جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد در سطح استان تهران ارائه شود.
در پایان این مراسم از روسای بیست مرکز نیکوکاری منتخب که عملکرد موفقی در تهیه و توزیع نذورات قربانی در سال 1399 داشتند با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
شایسته ذکر است: درحاشیه برگزاری این آیین ، مراسم گلریزان با همکاری رؤسای 20 مرکز نیکوکاری برگزار و آنان متعهد شدند با هزینه ای بالغ بر 260 میلیون تومان نذورات قربانی تهیه و میان نیازمندان توزیع نمایند.
انتهای پیام/
 
تعداد بازدید : ۸۶۶
(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۱۴:۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید