جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۸۱۸۶۷
گزارشگر : ۹۹

پرداخت 64 میلیارد تومان زکات در استان تهران

(چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۳:۴۱

استاندار تهران در نشست شورای زکات از پرداخت بالغ بر 64 میلیارد تومان زکات در سال 1399 توسط مردم نیکوکار استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،صبح امروز چهارشنبه،هشتم اردیبهشت ماه،مصادف با 15 رمضان المبارک و میلاد امام حسن مجتبی (ع)،نخستین نشست اعضای شورای زکات با حضور اعضای این شورا در محل استانداری تهران برگزار شد.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در نخستین جلسه شورای زکات استان ،گفت : تقریبا ۶۴ میلیارد تومان درآمد نقدی و غیر نقدی زکات استان تهران در سال ۹۹ بود که این رقم بسیار فراتر از تعهدات تعیین شده برای استان بود.

وی افزود: درآمد زکات واجب نقدی دو میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان بود و با توجه به اثر بخشی شبکه تلویزیونی تهران می توان از ظرفیت رسانه ملی برای بسیج سمن ها و فرهنگ سازی در این خصوص بهره گرفت.

محسنی بندپی، عنوان کرد: شرایط کرونا اقشار ضعیف و کم برخوردار استان تهران را دچار تگناهای اقتصادی فراوان کرده،هر چند می توان با برنامه ریزی برای پرداخت آنلاین و الکترونیکی زکات فطریه تمهیداتی اتخاذ شود.

سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این نشست با اشاره به جمع آوری فطره روزه داران در ایام عید فطر، گفت: استفاده از آرم شورای زکات بعنوان نشان رسمی در کلیه پایگاه ها و صنادیق جمع آوری زکات فطریه الزامی است و نسبت به حضور پایگاه ها و صنادیق فاقد هولوگرام دبیرخانه زکات استان تهران جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 
تعداد بازدید : ۷۲۷
(چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۳:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید