جزییات خبر

جمعه / ۱۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۵
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۹۵۱۸
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

انجام آمایش سرزمینی اشتغال کشور توسط کمیته امداد

(جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۵۵

رئیس کمیته امداد از انجام طرح آمایش سرزمینی برای شناخت ظرفیت‌های اشتغال در مناطق مختلف کشور خبر داد و گفت: توانمندسازی مددجویان در اولویت برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در نشست شورای اشتغال استان بوشهر با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب پیرامون توانمندسازی و ایجاد درآمد مستمر با حفظ تکریم خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد افزود: بر همین اساس موضوع ایجاد اشتغال و خودکفایی به عنوان اولویت کار در این نهاد در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی ادامه داد: به جز سالمندان و بیماران صعب‌العلاج که از حمایت‌ دائمی امداد برخوردارند، برای دیگر اقشار توانمندسازی و خروج از چرخه حمایت برنامه‌ریزی شده است.
 
رئیس کمیته امداد تصریح کرد: با هدف مدیریت ظرفیت‌های اشتغال مناطق مختلف، با کمک دانشگاه‌های مطرح کشور، طرح آمایش سرزمینی اشتغال را انجام شده است به گونه‌ای که در این اطلس می‌دانیم در هر نقطه کشور چه ظرفیت‌هایی برای اشتغال و توانمندسازی وجود دارد.
 
بختیاری عنوان کرد: با استفاده از راهبران شغلی، زمینه اشتغال خانواده‌های تحت پوشش را فراهم کرده‌ایم به گونه‌ای که سهم اشتغال کشور از مسیر راهبران شغلی به ۵۰ درصد رسیده است.
 
وی با اعلام این که سهم کمیته امداد در موضوع اشتغال کشور قابل توجه است، گفت: در حالی که در قالب برنامه ششم توسعه کشور سالانه باید ۷۰ هزار شغل ایجاد کنیم، اکنون که در سال چهارم برنامه قرار داریم تاکنون ۴۱۵ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم.
 
رئیس کمیته امداد با اعلام این که نظارت‌ها بر طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان مستمر است، اظهار کرد: این نظارت‌ها به شکل سیستمی و میدانی انجام می‌شود و تسهیلاتی که برای اشتغال تخصیص می‌یابد کمترین حد انحراف و زیان در آن دیده می‌شود.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۹۲
(جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید