جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۸۶۳۳
گزارشگر : ۹۹

تجلیل از مؤدیان، مبلغان و عاملان زکات شهرستان اسلامشهر برگزار شد

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۰۸

مراسم تجلیل از مؤدیان ،مبلغان و عاملان زکات شهرستان اسلامشهر با حضور قائم مقام و سرپرست اداره امور اجرایی کمیته امداد استان تهران در اداره کمیته امداد اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمدمهدی اسماعیلی، قائم مقام کمیته امداد استان تهران در مراسم تجلیل از مؤدیان،عاملان و مبلغان شهرستان اسلامشهر که در محل اداره کمیته امداد این شهرستان برگزار شد،گفت: امسال با شیوع ویروس کرونا، آسیبهای اقتصادی به اقشار نیازمند افزایش یافته و پرداخت زکات برای کمک به معیشت نیازمندان تأثیر بسزایی دارد.
وی افزود: ضرورت دارد با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی خانواده های نیازمند، با همکاری مؤدیان زکات اقدامات مؤثری در جهت رسیدگی به خانواده های نیازمند اجرایی شود.
اسماعیلی ،تأکید کرد: زکات جمع‌آوری شده در هر منطقه برای مردم همان منطقه هزینه می‌شود و این امر باعث رونق زندگی مردم همان منطقه خواهد شد.
در ادامه محمدرضا غضنفری، رئیس کمیته امداد شهرستان اسلامشهر ضمن تقدیر از مؤدیان حاضر در این نشست گفت: در این نشست به علت رعایت پروتکل های بهداشتی تنها از 10 نفر از مؤدیان زکات تجلیل شد و ان شاء الله به همراه کارشناس امور اجرایی زکات این اداره از سایر مؤدیان زکات در محل فعالیت آنها تجلیل و تقدیر انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری شش میلیارد تومان زکات در شهرستان اسلامشهرجمع آوری شده است، افزود: زکات جمع‌آوری‌شده با اولویت تأمین نیازهای معیشتی خانواده‌های نیازمند، هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، پرداخت جهیزیه زوج های نیازمند و کمک هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج هزینه  شده است.
غضنفری ادامه داد: سال گذشته نیز یک میلیارد و 700 میلیون تومان زکات در شهرستان اسلامشهر جمع آوری شده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه شهرستان اسلامشهر دارای 32 روستا است، تأکیدکرد: ضرورت دارد شورای زکات در روستاها برگزار شود.
شایسته ذکر است: از 10 نفر مؤدیان حاضر در این نشست با اهداء لوح سپاس و هدیه ای به رسم یادبود تقدیر و تجلیل شد.

انتهای پیام/

 
تعداد بازدید : ۱۳۵
(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید