جزییات خبر

شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۲
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۸۵۲۴
گزارشگر : ۹۹
مدیرکل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد:

مشارکت بیش از 49 میلیارد تومانی تهرانی ها در پرداخت زکات

(شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۳۲

کشاورزان ،دامداران و باغداران و سایر نیکوکاران استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 49 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اعلام گزارش عملکرد زکات جمع آوری شده از ابتدای سال جاری تاکنون ،گفت: 49 میلیارد و 219 میلیون تومان از ابتدای سال جاری با مشارکت کشاورزان، دامداران و باغداران  و سایر نیکوکاران در سطح استان تهران پرداخت شده است.
وی افزود: زکات جمع‌آوری‌شده در استان تهران،در قالب زکات واجب، مستحبی و فطریه بوده است و با اولویت تأمین نیازهای معیشتی خانواده‌های نیازمند، هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، پرداخت جهیزیه زوج های نیازمند و کمک هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج هزینه  شده است.
پرپنچی با اشاره به مناطقی که بیشترین هزینه کرد زکات را در بخش محرومیت زدایی داشته اند، گفت: شهرستان های رباط کریم و پاکدشت بیشترین حجم زکات جمع آوری شده را در بخش محرومیت زدایی هزینه کرده اند.
وی یادآور شد: زکات  شامل زکات فطریه ، مال التجاره و  زکات واجب نیز شامل غلات اربعه گندم، جو، کشمش،خرما ،انعام ثلاث گاو، گوسفند، شتر،نقدین شامل طلا و نقره و زکات مستحبی نیز در قالب محصولات کشاورزی، باغات میوه و صیفی‌جات است.

انتهای پیام /

 
تعداد بازدید : ۲۹۸
(شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید