جزییات خبر

یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۶
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۴۰۴
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در مصاحبه با رادیو گفتگو:

الگوی راهبری شغلی کمیته امداد در جهان منحصر به فرد است

(یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۶:۲۶

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد الگوی راهبری شغلی را یک راهبرد نوین در جهان دانست و گفت: در این الگو، کارآفرینانی که در زمینه کسب و کار خودشان موفق هستند، ایجاد اشتغال برای محرومان را در رسته تخصصی بر عهده می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت الله عبدالملکی در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو در خصوص بررسی عملکرد کمیته امداد با بیان اینکه تا امروز 14 هزار فرصت شغلی از طریق همکاری بیش از 300 نفر از کارآفرینان حرفه ای کشور در قالب الگوی راهبری شغلی در سراسر کشور ایجاد شد، گفت: کمیته امداد بر اساس دو الگوی موازی برنامه اشتغال زایی برای محرومان را جلو می برد؛ الگوی هدایت شغلی و راهبری شغلی دو الگوی مذکور هستند.

وی درباره الگوی هدایت شغلی توضیح داد و اظهار کرد: این نوع الگو کارشناس محور است و بر اساس آن حدود 1300 نفر کارشناسان مختلف و کار آزموده در حوزه کسب و کار در کشور داریم که از طریق مشاوره شغلی، مسیر شغلی محرومان را تعیین می کنند و سپس این عزیزان را از طریق آموزش های فنی و حرفه ای راهنمایی و هدایت می کنند. این اقدامات را ایجاد و به پایداری مشاغل این عزیزان ادامه خواهد داشت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، الگوی راهبری شغلی را یک الگوی کارآفرین‌محور عنوان کرد و افزود: در این الگو، کارآفرینانی که در زمینه کسب و کار خودشان موفق هستند، ایجاد اشتغال برای محرومان را در رسته‌ای که تخصص دارند بر عهده می‌گیرند و گام به گام با این عزیزان همراه می‌شوند تا شغل‌شان به پایداری برسد.

عبدالملکی الگوی راهبری شغلی را یک راهبرد نوین برای اشتغال‌زایی دانست و گفت: این الگو در دنیا سابقه ندارد و در حقیقت یک ابتکار بومی در ایران اسلامی محسوب می‌شود.
 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۶
(یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۶:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید