جزییات خبر

چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۲
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۷۶۹۸
گزارشگر : ۴۸۷
همزمان با روز جهانی ناشنوایان انجام شد:

امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد و بهزیستی برای شناسایی و درمان کودکان نیازمند به کاشت حلزون

(چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۷:۰۲

کمیته امداد و سازمان بهزیستی با هدف شناسایی و درمان کودکان نیازمند به کاشت حلزون، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همزمان با روز جهانی ناشنوایان، مراسم امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه میان کمیته امداد، سازمان بهزیستی، بنیاد خیریه شنوایی‌بخشی شفا (بخشش) و هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی با هدف شناسایی و درمان کودکان نیازمند کاشت حلزون برگزار شد.
 
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه آحاد جامعه انسانی نسبت به مشکلات یکدیگر مسئول هستند، گفت: کمک به همنوع در حوزه انسانیت مرز نمی‌شناسد و در روایت دینی هم آمده است اگر مسلمانی از شما کمک بخواهد و شما به او یاری نرسانید مسلمان نیستید؛ این تعبیر را می‌توان در مقام تمام انسایت تعمیم داد.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران کمک کردن با خون، فکر و اندیشه مردم عجین‌ شده و نمی‌توانیم نسبت به آلام همدیگر بی‌تفاوت باشیم. 
 
رئیس کمیته امداد با گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان گفت: به دلیل پیچیدگی تکنولوژی کاشت حلزون و هزینه‌های سنگین این عمل، باید همه نهادهای حمایتی برای کمک به ناشنوایان هماهنگ عمل کنند.
 
وی بر لزوم حمایت‌های اجتماعی از همه افراد دارای معلولیت به ویژه ناشنوایان و کم‌شنوایان تاکید کرد و گفت: باید قانون استخدام معلولان بدون کم و کاست در دستگاه‌های اجرایی و دولتی اجرا شود. متاسفانه در مواردی به این قانون کم‌توجهی می‌شود.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: حضور در این صحنه‌ها به نوعی امتحان است و باید از این امتحانات سربلند خارج شویم. شرایط برای معلولان در کشور آسان نیست و اگر حمایت‌های بهزیستی نبود امکان نداشت یک خانواده که چندین فرد معلول دارند بتوانند زندگی خود اداره کنند.
 
بختیاری با تقدیر از اقدامات موسسه خیریه بخشش و همچنین کمک‌های مردم به جامعه معلولان کشور گفت: حضور چنین موسساتی موجب حیات جامعه است و همه ما باید به این موسسات بپیوندیم تا سربلند شویم؛ همگی باید فرزندان معلول را فرزندان خودمان بدانیم. 
 
وی اظهار کرد: اگر در مقطع سنی مناسب کاشت حلزون انجام نگیرد تاثیر لازم را نخواهد داشت؛ همه ما باید پای کار بیاییم و تا قبل از شش سالگی کار کاشت حلزون برای کودکان نیازمند انجام شود. 
 
رئیس کمیته امداد گفت: ما در کمیته امداد در خدمت عزیزان بهزیستی هستیم و با قوت در کنار جامعه هدف این سازمان، موسسه خیریه بخشش و پزشکان و کسانی که به معلولان خدمت‌رسانی می‌کنند خواهیم بود.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۵۸
(چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۷:۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید