جزییات خبر

دوشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۲
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۵۰۵۳
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد خبر داد:

افزایش 15 درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد از اردیبهشت‌ماه

(دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۵۲

رئیس کمیته امداد از افزایش مستمری مددجویان در سال 99 خبر داد و گفت: مستمری اردیبهشت‌ماه خانواده‌های تحت حمایت با افزایش 15 درصدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در نشست خبری به تشریح جزئیات افزایش مستمری مددجویان در سال 99 پرداخت و افزود: مستمری اردیبهشت‌ماه خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد همراه با افزایش 15 درصدی شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی ادامه داد: براین اساس مستمری خانوارهای یک نفره در سال 99 مبلغ 282 هزار تومان شده است که این رقم برای خانوارهای دو نفره 492 هزار و 500 تومان، خانوار سه نفره 661 هزار و 500 تومان، خانوار چهار نفره 851 هزار و 500 تومان و خانوار پنج نفره 987 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

توزیع 6 میلیون و 600 هزار وعده غذای گرم میان نیازمندان

رئیس کمیته امداد به اجرای طرح اطعام مهدوی در طول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته اجرای طرح افطاری ساده در مساجد سراسر کشور بود اما به دلیل محدودیت‌های اجرای پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سال جاری، طرح اطعام مهدوی با هدف راه‌اندازی 313 آشپزخانه و طبخ و توزیع پنج میلیون وعده غذای گرم طراحی شد.

بختیاری با تقدیر از کمک‌های مردم و خیران در اجرای طرح اطعام مهدوی خاطرنشان کرد: با مشارکت نهادهایی همچون سپاه و بسیج، دانشگاه‌ها، ستاد بازسازی عتبات، قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) و ... در حال حاضر تعداد آشپزخانه‌های فعال در طرح اطعام مهدوی به حدود 1700 مرکز رسیده و تا شب گذشته بیش از 6 میلیون و 600 هزار وعده غذای گرم میان نیازمندان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه 75 هزار نفر نیروی داوطلب و جهادی در طبخ و توزیع غذای گرم مشارکت دارند، گفت: پیش‌بینی ما این است که تا پایان ماه مبارک رمضان بیش از هفت میلیون غذای گرم میان افراد مستمند توزیع شود.

رئیس کمیته امداد همچنین از توزیع یک میلیون و 390 هزار سبد غذایی میان نیازمندان در سراسر کشور خبر داد و افزود: در مناطق صعب‌العبور که امکان توزیع غذای گرم وجود نداشت، این سبد غذایی به ارزش ریالی هر بسته 200 هزار تومان در اختیار خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا قرار گرفت.

بختیاری به توزیع 3.5 میلیون بسته حمایتی توسط سپاه و بسیج و دیگر نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) یک میلیون بسته را توزیع کرده و 500 هزار بسته توسط بنیاد مستضعفان، 700 هزار بسته توسط آستان قدس و 250 هزار بسته نیز توسط هلال احمر به نیازمندان اهدا شده است که علاوه بر این تعداد زیادی بسته‌های غذایی نیز توسط گروه‌های جهادی توزیع شده است.

کمک 911 میلیارد تومانی حامیان به فرزندان ایتام و محسنین

وی با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام در کمیته امداد خاطرنشان کرد: 318 هزار فرزند ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که 294 هزار نفر از آنان دارای حامی هستند و سال گذشته 710 هزار حامی فعال، رقمی در حدود 911 میلیارد تومان به حساب این فرزندان واریز کردند.

رئیس کمیته امداد با دعوت از مردم نیکوکار برای حمایت از 24 هزار فرزند بدون حامی این نهاد تاکید کرد: به طور قطع آثار و برکات حمایت از ایتام در زندگی تک تک افراد ظهور وداد بروز داشته و امیدواریم دولت و مجلس هم با حمایت بیشتر از کمیته امداد، این نهاد را در کمک به محرومان یاری دهند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی مهمترین ماموریت کمیته امداد است، عنوان کرد: سال گذشته 115 هزار نفر به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج شدند و می‌توانیم خانواده‌های نیازمند دیگری را جایگزین این افراد کنیم.

بختیاری با اشاره به شناسایی 500 هزار خانوار نیازمند در سراسر کشور که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند، اضافه کرد: برای تحت پوشش قرار دادن این افراد در حال مذاکره با مسئولان دولتی هستیم تا با کسب مجوزهای لازم و استفاده از روش‌های قانونی، این افراد را تحت حمایت قرار دهیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲,۴۲۲
(دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید