جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۸:۲۲
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۳۴۴۸
گزارشگر : ۹۹

امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان تهران با سازمان تاکسیرانی شهر تهران

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۸:۲۲

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان تهران با سازمان تاکسیرانی شهر تهران امضا شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، با حضور مدیر کل کمیته امداد استان تهران و مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تفاهم نامه همکاری به امضای طرفین رسید.

تاکسیرانان می‌تواند برای گسترش فرهنگ نیکوکاری در سطح استان تهران اثربخش باشد

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه اشتغال پایدار یکی از اهداف مهم این نهاد است، گفت: یکی از حوزه‌هایی که می تواند ما را به این هدف برساند سازمان تاکسیرانی است.

سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه 100 هزار تاکسیران ۴ میلیون مسافر را جابه جا می کنند، ادامه داد:  این تاکسیرانان می توانند برای گسترش فرهنگ نیکوکاری در سطح استان تهران بسیار اثربخش باشند.

وی خاطر نشان کرد:  کیمته امداد به دنبال این است که با افزایش مراکز نیکوکاری بتواند کار مردم را به دست مردم بسپارد از همین رو تا کنون نزدیک ۲۴۰ مرکز نیکوکاری را ایجاده کرده ایم.

مرکز نیکوکاری سازمان تاکسیرانی تاسیس می شود

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از تاسیس مرکز نیکوکاری این سازمان خبر داد و گفت: تأسیس مرکز نیکوکاری سازمان تاکسیرانی زیرمجموعه کمیته امداد است که ما از اعضای تاکسیران برای هیئت امنای این مرکز نیکوکاری استفاده خواهیم کرد.

علیرضا قنادان گفت: جامعه بزرگی از شهروندان تهران و حدود ۱۰۰ هزار نفر تاکسیران به صورت راننده اصلی و کمکی در ناوگان تاکسیرانی مشغول کار هستند که اگر ما خانواده ۴ نفر به صورت متوسط در نظر بگیریم تقریباً ۴۰۰ هزار نفر به طور مستقیم به این سازمان متصل هستند.

وی  اضافه کرد: در میان این مجموعه که یکی از بزرگ‌ترین پیکره‌های اجتماعی شهری را تشکیل می‌دهند انواع مختلفی از مسائل اجتماعی وجود دارد، که یکی از مسائلی که ما در چند وقت گذشته با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم این بوده است که برخی از این خانواده‌های تاکسیران سرپرست خود را از دست می‌دهند و متأسفانه در معرض برخی از آسیب‌ها قرار می‌گیرند.


قنادان تصریح کرد: برای اینکه ما از خانواده این تاکسیرانان حمایت کنیم برنامه‌های خود را سازمان‌دهی کرده ایم و یکی از محور‌های مهمی که در این موافقت‌نامه برای اجرای آن زمینه‌سازی خواهد شد تأسیس مرکز نیکوکاری سازمان تاکسیرانی زیرمجموعه کمیته امداد امام است که ما از اعضای تاکسیران برای هیئت امنای این مرکز نیکوکاری استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۳
(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۸:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید