جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۶
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۲۹۴۵
گزارشگر : ۹۹
مدیر کل کمیته امداد استان تهران خبر داد:

بهره مندی 76 هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره ای

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۲۶

مدیر کل کمیته امداد استان تهران از بهره مندی 76 هزار و 745 مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره ای خبر داد وگفت: این خدمات در 9 ماه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه این خدمات شامل مشاوره فردی و گروهی بوده است، بیان کرد : 30 هزار و 426  نفر از مشاوره فردی ، 34 هزار و 819 نفر از مشاوره گروهی و 11 هزار و 500 نفر از غربالگری سلامت روان بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه خدمات مشاوره ای در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است، ادامه داد: یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که با اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی رو به رو هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: مددجویان با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق وعوامل مؤثر بر تحکیم بنیان خانواده آشنا شدند.

پرپنچی با بیان اینکه مشاوره با استفاده از فنون گوناگون فرد را از اسیر شدن در دام بسیاری از مشکلات نجات می دهد تصریح کرد: ارائه مشاوره باعث می‌شود فرد توانایی‌ها و شخصیت خود را بشناسد و در نهایت تصمیم درست و منطقی را برای تأمین نیازهای فردی و اجتماعی خود بگیرند.

وی به دیگر اقدامات انجام شده حوزه مشاوره کمیته امداد استان تهران اشاره کرد و افزود: برگزاری 11 اتاق فکر  و  نشست تخصصی مشاوران با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مداخله در بحران، اجرای طرح پالایش سلامت روان و توانمندسازی روحی روانی فرزندان خانواده های دارای سرپرست زندانی، توانمندسازی روحی- روانی دختران شایسته ازدواج، همکاری فعال واحد مشاوره با شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در تهیه و تنظیم سند طرح کار ملی در چهار کارگروه اصلی (کارگروه اعتیاد‏‏‏- طلاق‏‏‏- کودکان کار‏‏‏- توانمندسازی زنان سرپرست خانوار) و غربالگری سلامت روحی‏- روانی کلیه زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال از دیگر اقدامات حوزه مشاوره بوده است.

پرپنچی یادآور شد: هم‌اکنون کمیته امداد استان تهران با 92 مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم‌ نامه دارد که از این تعداد 48  مرکز به‌طور رایگان به جامعه هدف خدمات مشاوره ارائه می‌دهند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۵۹
(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید