جزییات خبر

یکشنبه / ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۵
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۲۶۵۴
گزارشگر : ۹۹

2751 زوج نیازمند با حمایت کمیته امداد استان تهران به خانه بخت رفتند

(یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۲۵

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به بهره مندی زوج‌های جوان تحت حمایت از تسهیلات ازدواج گفت: 2751 زوج جوان در 9 ماه نخست امسال به خانه بخت رفتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه  ازدواج و به سر و سامان رسیدن جوانان تحت حمایت  یکی از مهمترین دغدغه‌های اساسی خانوارهای مددجو است، افزود: از ابتدای سال 98 تا پایان آذرماه  8 میلیارد و 970 میلیون تومان برای امر ازدواج جوانان تحت حمایت هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم کمیته امداد تأمین کمک هزینه خرید جهیزیه  برای نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران است، بیان کرد: کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان و هزینه ازدواج به پسران باعث توسعه و ترویج  فرهنگ ازدواج آسان می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران تاکد کرد: برای ازدواج آسان جوانان باید آنان را یاری کرد تا با توجه به شرایط اقتصادی کشور بتوانند زندگی خود را آغاز کنند که نقش خیران و نیکوکاران تاثیر بسزایی دارد.

پرپنچی  به طرح کوثر اشاره کرد و افزود: طرح کوثر یکی از طرح های حمایتی کمیته امداد است که خیران می توانند با استفاده از این طرح در تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه همه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای قبل از ازدواج بهره مند می‌شوند، گفت: خدمات مشاوره‌ای و کارگاه‌های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۲۹۱
(یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۲۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید