جزییات خبر

یکشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۵
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۲۳۲۴
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد خبر داد:

اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مناطق روستایی در 24 استان کشور

(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۴۵

رئیس کمیته امداد از امضای تفاهم‌نامه میان این نهاد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای توسعه سه هزار روستا در 24 استان کشور خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با تشریح جزئیات تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: مناطق هدف برای ارائه خدمات به نیازمندان در قالب این تفاهم‌نامه، روستاهای کمتر توسعه یافته در 24 استان کشور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات حمایتی، معیشتی، توانمندسازی و اشتغال‌زایی برای 100 هزار خانوار ساکن در سه هزار روستای کشور در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تعمیر و به‌سازی 23 هزار واحد مسکونی، 18 هزار سرویس بهداشتی و 10 هزار مورد احداث حمام برای مددجویان تحت حمایت از جمله موارد تفاهم‌نامه است، افزود: ارائه 100 هزار بسته غذایی با میانگین 10 میلیون ریال به مددجویان و دیگر نیازمندان در این مناطق در نظر گرفته شده است.

بختیاری از ارائه 88 هزار مورد لوازم ضروری زندگی به نیازمندان در قالب تفاهم‌نامه با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد و خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات بلاعوض برای اجرای طرح‌های اشتغال حمایتی به 15 هزار نفر در این روستاها از دیگر بخش‌های تفاهم‌نامه است.

وی اضافه کرد: کمیته امداد علاوه بر نظارت، مشاوره و پشتیبانی فنی و مهندسی طرح‌های اشتغال ایجاد شده توسط مددجویان، در زمینه کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی روستائیان مشارکت خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: اعتباری معادل 80 میلیارد تومان نیز برای ساخت، تعمیر و به‌سازی خانه بهداشت، مدرسه و دیگر پروژه های عام‌المنفعه در روستاهای مورد نظر پیش‌بینی شده است.

بختیاری اعتبار مورد نیاز برای اجرای این تفاهم‌نامه را 500 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سهم کمیته امداد از این رقم 250 میلیارد تومان است و این نهاد موظف است خدمات حمایتی، معیشتی، توانمندسازی، و اشتغال‌زایی توافق  شده را به مددجویان و نیازمندان عرضه کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۶۳۱
(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید