جزییات خبر

سه شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۲
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۲۰۴۴
گزارشگر : ۹۹

جهیزیه 33 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد استان تهران از محل زکات تامین شد

(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۱۵:۱۲

مدیر کل کمیته امداد استان تهران از تهیه و تامین جهیزیه برای 33 نوعروس تحت حمایت از محل زکات خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه بر اساس آیات و روایات اولویت پرداخت زکات برای کمک به نیازمندان است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 میلیارد و 849 میلیون تومان زکات از طرف کشاورزان، دامداران و باغداران استان تهران پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه زکات پرداختی مردم در سرفصل های مشخص هزینه می شود، ادامه داد: کمک هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن و معیشت نیازمندان از مهمترین سرفصل‌های هزینه کرد زکات است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یکی از سرفصل های پرداخت زکات، تهیه و تامین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای 33 نوعروس نیازمند جهیزیه تهیه شد.

پرپنچی با بیان اینکه 99 درصد از مبلغ ذکر شده برای امور نیازمندان هزینه شده است، گفت: تنها یک درصد از این مبلغ نیز برای پروژه های عمرانی و عام المنفعه پرداخت شده که شامل احداث دو حسینیه به مبلغ 144 میلیون تومان است.

وی خاطر نشان کرد: گندم، جو، خرما، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا، نقره و مسکوک اقلامی هستند که زکات به آن‌ها تعلق می‌گیرد که در استان تهران زکات پرداختی شامل گندم، جو، کشمش، گوسفند، مال التجاره و زکات مستحبی بوده است.

پرپنچی با اشاره به اینکه هم اکنون 406 عامل افتخاری زکات در استان تهران فعالیت می کنند، یادآور شد:  116مبلغ (تبلیغ کننده) افتخاری و مقطعی زکات نیز در استان با کمیته امداد همکاری می‌کنند.

تعداد بازدید : ۶۱۱
(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۱۵:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید