جزییات خبر

شنبه / ۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۱۹۶۳
گزارشگر : ۹۹

اعزام 400 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان تهران به مشهد مقدس

(شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۵:۵۱

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران از اعزام 400 مددجوی تحت حمایت به مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین زمانیان با بیان اینکه یکی از برنامه های فرهنگی کمیته امداد اعزام مددجویان به  سفرهای زیارتی است، گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد  گامی موثر در راستای توانمندسازی مددجویان به شمار می رود.

وی با اشاره به اعزام 400 مددجوی تحت حمایت به مشهد مقدس بیان کرد: این مددجویان شامل مادران و دختران است که زائران در این سفر معنوی هفت روزه از برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی  تربیتی بهره مند می شوند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران هچنین به اعزام 148 مددجوی تحت حمایت به مشهد مقدس در قالب شوق زیارت خبر داد و گفت: این مددجویان شامل 48 نفر از سالمندان و 140 مادر و دختر است که اول آذرماه به مشهد مقدس مشرف شده اند.

زمانیان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 3636 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران به مشهد مقدس اعزام شده اند، افزود: 2516 نفر از این مددجویان در قالب شوق زیارت و 1120 نفر نیز در قالب اردوهای زیارتی مصوب کمیته امداد به مشهد مقدس اعزام شده اند.

وی به طرح شوق زیارت اشاره کرد و گفت:  این طرح یکی از طرح های کمیته امداد است که  برای رساندن کمک های مردمی به نیازمندانی که در حسرت زیارت مانده اند، با هدف شناسایی، معرفی، ساماندهی و اعزام افراد واجد شرایط به اماکن زیارتی با همکاری سازمان حج و زیارت، کمیته امداد امام خمینی(ره) و خیّران و نیکوکاران راه اندازی شده است.

زمانیان تقویت سطح معنوی، افزایش روحیه نشاط و خود باوری در بین مددجویان و ارتقای سبک زندگی این خانواده‌ها را از اهداف اردوهای زیارتی بیان کرد و ادامه داد: دانش آموزان، دانشجویان، دختران بازمانده از تحصیل و در آستانه ازدواج، مادران و سالمندان از اردوهای زیارتی بهره مند می شوند.

 

تعداد بازدید : ۶۲۵
(شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۵:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید