جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۳
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۱۸۰۵
گزارشگر : ۹۸

رشد ۳ برابری اعطای وام قرض‌الحسنه کمیته امداد به نیازمندان البرزی

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۵۳

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان البرز گفت: طی هفت ماه نخست سال ۹۸ رقمی معادل ۳۳۶ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان البرزی پرداخت‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ بیش از سه برابر رشد داشته است.

 
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد محمدی فرد مدیرکل کمیته امداد استان البرز با اشاره به اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی به مددجویان و سایر نیازمندان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک مهر پرداخت می‌شود گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات عدیده محرومان به‌ویژه در بخش مسکن، این نهاد با افزایش اعتبارات به ۵۶۴۱ خانوار مددجو و نیازمند غیر مددجوی مراجعه‌کننده به دفاتر کمیته امداد وام قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.
وی افزود: تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی به مددجویان این نهاد به لحاظ تعداد رشد ۳۶۲ درصدی و به لحاظ مبلغ رشد ۳۰۲ درصدی داشته است.
محمدی فرد بابیان اینکه در هفت‌ماهه سال گذشته ۱۵۵۷ نفر وام دریافت کرده‌اند گفت طی هفت ماه نخست سال ۹۸ رقمی معادل ۳۳۶ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان البرزی پرداخت‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ بیش از سه برابر رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان البرز با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و دعوت از عموم مردم برای افتتاح حساب در صندوق امداد ولایت، افزود: اتصال به شبکه شتاب، صدور آنی کارت‌بانکی، عدم دریافت جریمه دیرکرد اقساط، و قابلیت استفاده از اینترنت بانک و همراه بانک ازجمله مزایای حساب‌های صندوق امداد ولایت است.
وی با اعلام اینکه صندوق‌های خانگی و محلّی، مؤسسات خیریه، مساجد و شرکت‌ها و واحدهای تولیدی می‌توانند با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت تسهیلات کارکنان و اعضای خود را از این طریق پرداخت کنند افزود: نیکوکاران می‌توانند در صورت تمایل پس از سپردن وجوه خود به‌عنوان امانت نزد صندوق، نیازمندان موردنظر خود را به صندوق امداد ولایت معرفی کنند تا صندوق به‌عنوان کارگزار نسبت به دریافت مدارک، ضمانت لازم و وصول اقساط اقدام کند.
گفتنی است صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پس از دریافت مجوز فعالیت از سـوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ۱۷ خردادماه ۱۳۹۵ در عـرصه پولی و مـالی با اهـداف غیرانتفاعی و فعالیت خود را آغاز کرده است و برای مصـارفی همچـون اشتغال، مسکن، هزینه‌های درمـانی، تحـصیلی و معـیشتی به نیازمـندان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.
 
 
 
تعداد بازدید : ۷۵۷
(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید