جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۷۹۷
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان؛

اولویت کمیته امداد اشتغال‌زایی و تامین مسکن برای مددجویان است

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۲۶

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال دو برنامه مهم ایجاد اشتغال و تامین مسکن برای مددجویان تحت حمایت در اولویت قرار دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی در جلسه بررسی برنامه و عملکرد فعالیت های مسکن و اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با حضور روسا و کارشناسان مسکن و اشتغال شهرستان های مختلف این استان گفت: سال جاری دو برنامه مهم تامین مسکن و ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: هدف از تسهیلات اشتغال زایی تنها پرداخت وام نیست بلکه تمرکز این نهاد بر فرآیند ایجاد اشتغال مانند استعدادسنجی، مشاوره شغلی، آموزش، احراز استحقاق متقاضی، همکاری در تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز طرح ها، نظارت و غیره است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: سال جاری ایجاد 12 هزار فرصت شغلی ویژه مددجویان از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت، منابع بانکی و تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برنامه ریزی شده است.

عبادی یادآور شد: سال گذشته از ۱۲۰ طرح بازدید شده توسط کارشناسان دفتر مرکزی حتی یک طرح انحراف نداشته و همه طرح‌ها به صورت عملیاتی اجرا شده است.

وی اعلام کرد: در طول اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با نظارت دقیق حین، قبل و بعد اجرای طرح تلاش می‌شود تا بستر توانمندسازی خانوار تحت حمایت فراهم شود و  علاوه بر این با ارایه مشاوره‌های شغلی، آموزش های مهارتی و بازاریابی و فروش محصولات تولیدی درصدد هستیم تا انگیزه مددجویان تحت حمایت برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی تقویت شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین براساس تفاهم‌نامه سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیته امداد امام (ره)، شش هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان فاقد مسکن مناسب مناطق روستایی و شهری استان سیستان و بلوچستان ساخته می شود.

عبادی گفت: در این رابطه ادارات کمیته امداد شهرستان‌های مختلف این استان به محض تشکیل پرونده ساخت مسکن مددجو نسبت به شروع عملیات اجرایی سهمیه مشخص شده اقدام می‌کنند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۱۷
(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید