جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۷۸۹
گزارشگر : ۸۵
کمیته امدادخراسان رضوی معین اقتصادی شهرستان خلیل آباد؛

توسعه زکات و مراکز نیکوکاری دو محور رشد اقتصادی و رفع محرومیت در منطقه است

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۱۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد برای اشتغال‌زایی روستائیان نیازمند و مددجوی تحت حمایت ساکن در شهرستان خلیل آباد اعتباری تا سقف ۲۵ میلیارد تومان اعتبار را از منابع بانکی تخصیص داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در سفر یک روزه به خلیل آباد با اعلام این خبر افزود: امیدوارم با همراهی مناسب بانکها، دستگاه ها و ۱۲ معین شهرستان خلیل آباد بتوانیم پایین ترین نرخ بیکاری استان را در شهرستان شاهد باشیم.
وی در این سفر یک روزه 6 مرکز نیکوکاری را در روستاهای مزده، مهدی آباد، سعدالدین، ابراهیم آباد، جابوز و بخش ششطراز افتتاح کرد و با عنوان اینکه با راه اندازی مراکز نیکوکاری، ارائه خدمات به نیازمندان و مددجویان از کمیته امداد به این مراکز  واگذار می شود، بیان کرد: با راه اندازی این مراکز قصد داریم تا کمیته امداد کوچک در روستاها ایجاد شود و بعد مسافت موجب تاخیر در رفع مشکل خانواده ها نشود.
مدیرکل کمیته امداد استان مهمترین برجستگی مراکز نیکوکاری را راه اندازی آنها در مساجد دانست و افزود: در واقع با این امر مسجد علاوه بر کارکرد دینی، در کارکرد اجتماعی خودش ایفای نقش می کند و امام جماعت به عنوان، امام عمل صالح و رئیس مرکز هیئت عامل مرکز نیکوکاری معرفی و تعیین می شود.
آسوده با بیان اینکه کمیته امداد در بخش مراکز نیکوکاری فقط نظارت و هدایت را انجام می دهد، ادامه داد: در این مراکز صندوق قرض الحسنه با همراهی و حمایت کمیته امداد به منظور اعطای وام های کارگشایی ایجاد می شود تا با مشارکت خیران و پرداخت آسان تسهیلات قرض الحسنه صورت گیرد و شرایط توانمندی خانواده ها را رقم بزند.
مدیرکل کمیته امداد استان مصداق مراکز نیکوکاری را با پایه توانمندسازی و محوریت کارهای خیر برشمرد و افزود: هرچه کارهای مردم به خود مردم واگذار شود آثار انسجام اجتماعی و حل مسائل مردمی آن بیشتر خواهد بود .
آسوده با اشاره به اینکه با راه اندازی مرکز نیکوکاری در روستا قصد کاهش تردد مردم از روستاها به شهر را داریم چون معتقدیم اگر انفاق مردم در مسیر خودش باشد فقر از بین می رود، افزود: در واقع در اقتصاد انفاق توسط مردم مشکل مردم حل می‌شود و بروکراسی اداری موجب تاخیر در ارائه خدمت به آنها نمی شود.
در ادامه این سفر یک روزه، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در پنجمین همایش رسیدگی به امور مساجد شهرستان در جمع امامان جماعات شهرستان خلیل آباد با اشاره به اینکه بدون حضور و مشارکت مردم امکان پیشرفت و توسعه وجود ندارد، ادامه داد: با مشارکت مودیان در امر زکات، میتوان فقر را از بین برد.
وی با عنوان اینکه اگر نماز خلوص بندگی است زکات خلوص بندگی برای خدا در حوزه مالی و ایجاد کننده تعادل و کرامت اجتماعی است ادامه داد: قصد داریم در شهرستان خلیل آباد الگوی اقتصاد مقاومتی حل مساله مردم با مردم را با فریضه زکات الگوسازی کنیم.
آسوده اقتصاد مقاومتی را اقتصاد ولایت مدار و مبتنی بر دین دانست و افزود: کمیته امداد قصد دارد با کمک مودیان و نیکوکاران در شهرستان خلیل آباد تبلیغ، ترویج در خصوص فریضه الهی زکات را داشته باشد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با عنوان اینکه همچون نماز که امام جماعت دارد در فریضه زکات هم به امام زکات نیاز داریم، گفت:  نهضت زکات دغدغه رهبری است پیشرفت و رشد شکل نمی گیرد مگر با مشارکت و همت مردم و هدایت ولی فقیه. و نکته مهمتر اینکه برای توسعه شهر، روستا و محله نباید منتظر اعتبارات باشیم بلکه با پرداخت فریضه زکات باید مسائل حل شود.
شایسته ذکر است: در این سفر یک روزه مدیرکل کمیته امداد استان با همراهی مسئولین محلی از چندین طرح اشتغال و خودکفایی بازدید کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۶
(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید