جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۷۷۹
گزارشگر : ۸۰
طی شش ماهه نخست سال جاری محقق شده است؛

رشد 30 درصدی صدقات مردمی در استان قزوین

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری کمک مردم به نیازمندان در قالب صندوق های صدقات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید مومنی در گردهمایی معاونان، مدیران و روسای ادارات ستادی و اجرایی استان که در سالن جلسات شهیدان حاج میری برگزار شد، بیان کرد: حضور در کمیته امداد برای کارکنان این نهاد نعمت بزرگی است چراکه با هر قدمی که برای خدمت به نیازمندان برمی داریم در درگاه الهی مأجورهستیم.

وی ادامه داد: کسانی که به کمیته امداد مراجعه می کنند امیدشان بعد از خداوند به این نهاد است که با نفس مسیحایی امام (ره) برای خدمت به محرومان بنا شده است بنابراین مراقب باشیم کاری نکنیم که در روز قیامت مدیون محرومان شویم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: گزارش عملکرد کمیته امداد استان قزوین دارای برجستگی و نقاط قوت و قابل دفاعی است ولی ضمن اینکه لازم است گزارش اقدامات و فعالیت ها را به مردم ارائه دهیم، اما به این سطح از عملکرد راضی نسیتیم و برای خدمت بهتر به ولی نعمتان جامعه باید بیش از پیش تلاش کنیم چراکه شان این عزیزان بالا تر از این است.

وی خاطرنشان کرد: رضایت مراجعان از عملکرد مجموعه کمیته امداد استان قزوین افزایش یافته است ولی نباید به این رضایت هم قانع باشیم و باید بازهم برای خدمت بهتر و ماندگارتر تلاش کنیم.

مومنی با اشاره به برخی شاخص های آماری اعلام کرد: در شاخص های مختلف شاهد رشد عملکردها هستیم به طوری که طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته در پرداخت وام ضروری 110 درصد، در برگزاری اردوی تربیتی 33 درصد، در پرداخت وام اشتغال 13 درصد، در آموزش فنی و حرفه ای 40 درصد، درتعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویی 53 درصد، در مشارکت مردمی 28 درصد و در درآمد صندوق های صدقات 30 درصد رشد داریم.

وی توضیح داد: این رشد در سایر شاخص ها نیز کم و بیش وجود دارد که باید تلاش کنیم این روند را استمرار داده و به سمت افزایش همزمان کمی و کیفی  خدمات برویم تا رضایت خدای متعال و مددجویان را به دست آوریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در پایان سال جاری گفت: انتخابات مجلس در پیش روست ولی عملکرد و تلاش ما نباید ذره ای متأثر از این جریان باشد و اجازه ندهیم کسی از تلاش برای خدمت به نیازمندان بهره برداری کند.

وی تأکید کرد: اساس کار ما خدمت به مردم و دفاع از نظام است در واقع امدادگران نمایندگان نیازمندان در کمیته امداد هستند و هیچ ارزشی بالاتر از این خدمت نیست.

مومنی یادآورشد: همه به خوبی می دانند که کمیته امداد امام (ره) محل عبادت است و این عبادت جز در خدمت به خلق با نیت الهی محقق نمی شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۹
(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید