جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۷۷۷
گزارشگر : ۹۱
در هفت ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

اجرای 1760 فرصت شغلی برای مددجویان سیستان و بلوچستان

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۲۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری 1760 طرح اشتغال از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت، منابع بانکی و تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اجرا شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی برنامه و عملکرد فعالیت های اشتغال‌زایی و مسکن مددجویان کمیته امداد امام (ره) این استان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری هزار و 760 طرح اشتغال‌زایی از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت، تسهیلات تکلیفی بانک ها بند ب تبصره 16 و تسهیلات روستایی اجرا شده است.

وی افزود: این طرح ها در بیش از 150 رشته شغلی و در سرفصل های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات، حمل و نقل و غیره است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: طرح اشتغال پس از سنجش رغبت ها، علایق، استعدادها و محدودیت های فرد و با توجه به امکانات و نیازهای شغلی جامعه در صورت نیاز فرد به سمت آموزش های شغلی مرتبط هدایت می شود.

پودینه یادآور شد: در این رابطه به منظور تسریع در پرداخت وام های خوداشتغالی مددجویان توسط بانک ها جلسات متعدد در حوزه بانک ها برگزار و مشکلات موجود احصا شد تا بتوان به نتایح اثربخشی در حوزه اشتغال این قشر دست پیدا کنیم.

وی اعلام کرد: در راستای تسهیلات بند ب تبصره 16، پرونده های اشتغال مددجویان به بانک های عامل معرفی شده است و شرایط برای حذف و جایگزین شدن وجود دارد تا انشاالله 100 درصد اعتبار پیش بینی شده جذب شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات اشتغال روستایی از طرف بانک های پست بانک، کشاورزی، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود که  جذب این اعتبارات نیز بررسی و پیگیری شده است.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه برخی از متقاضیان شاید نتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند شرایط برای جایگزین شدن وجود دارد به طوری که در هفت ماهه نخست سال جاری 145 طرح اشتغال روستایی اجرا شده است.

پودینه افزود:  همچنین دو هزار و 432 نفر آموزش مهارتی، مقدماتی، پایدارسازی و توسعه را به صورت رایگان فرا گرفته اند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۴۹
(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید