جزییات خبر

شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۹
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۱۷۰۱
گزارشگر : ۱۰۲

یک هزار و 200 نوعروس کمیته امداد هدیه ازدواج دریافت کردند

(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۴۹

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 1200 نوعروس تحت حمایت این نهاد کمک‌هزینه ازدواج 50 میلیون ریالی دریافت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به ترویج ازدواج آسان و پایدار و کمک به توانمندسازی خانوارها از طریق پرداخت تسهیلات و آموزش گفت: به زوج‌های جوان تحت حمایت کمک‌هزینه بلاعوض جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و اشتغال پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر نقش و اهمیت مشاوره پیش از ازدواج به جوانان و خانوارهای تحت حمایت گفت: باهدف ترغیب ازدواج آسان و پایدار برای زوجین دوره‌های آموزش مشاوره فردی و گروهی خانواده، مهارت‌های زندگی و راهکارهایی باهدف خوداتکایی و توانمند  سازی فکری درزمینه اشتغال و گسترش فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد به نحوه دریافت خدمات جهیزیه و تسهیلات مرتبط با نوعروسان اشاره کرد و گفت: دریافت‌کنندگان این خدمت شامل فرزندان دختر و پسر خانواده‌های تحت پوشش، زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد و دختران نیازمند غیر تحت پوشش نیازمند بعد از بررسی مددکاری می باشد.

وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد و 350 میلیون تومان به یک هزار و 200 نوعروس و دامادهای تحت حمایت پرداخت‌شده افزود: از این مبلغ پانصد میلیون تومان توسط خیران اهدا و مابقی از محل هدفمندی یارانه و اعتبارات دولتی تأمین‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به اینکه یک 1473 نوعروس استان در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند و اعتبار مورد نیاز شش میلیارد و 300 میلیون تومان است، افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد یا شماره‌گیری #066*8877* در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

انتهای پیام

روابط عمومی کمیته امداداستان لرستان
تعداد بازدید : ۷۴۲
(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید