جزییات خبر

شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۸
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۱۶۹۴
گزارشگر : ۹۸

حمایت کمیته امداد البرز از مددجویان و کارفرمایان در امر اشتغال‌

(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان البرز گفت: کارفرمایان متقاضی دریافت وام قرض‌الحسنه اشتغال کمیته امداد از ابتدای سال تاکنون به‌جهت به‌کارگیری دویست مددجوی البرزی برای دریافت یکصد میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

 
 
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر شاهین رضایی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان البرز با اشاره به اینکه اصلی‌ترین هدف این نهاد توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال‌زایی و خودکفایی است گفت: در این طرح و از ابتدای سال تاکنون کارفرمایان و صاحبان مشاغل دارای مجوز که دویست مددجوی این نهاد را با قید بیمه و ارائه تضمین سه‌ساله استخدام کردند برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت پنج‌ساله به بانک‌ها معرفی شدند که درمجموع رقمی معادل یکصد میلیارد ریال است.
وی بابیان اینکه این تسهیلات از طریق برخی بانک‌های عامل استان پرداخت می‌شود افزود: کمیته امداد بابت به‌کارگیری هر مددجوی تحت حمایت به کارفرمایان صاحب کارگاه فعال تولیدی و یا بنگاه توزیعی  پانصد میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.
دکتر رضایی با تأکید بر اینکه ضریب اطمینان از موفقیت و پایداری شغلی این طرح در مقایسه با اعطای تسهیلات انفرادی به مددجویان بیشتر است گفت: همه‌ساله تعدادی از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق اشتغال و خودکفایی از جمع خانوارهای کمیته امداد خارج می‌شوند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان البرز یادآور شد: تسهیلات اشتغال این نهاد تا سقف پانصد میلیون ریال و در زمینه‌های خدماتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان تحت حمایت وزنان سرپرست خانوار نیازمند پرداخت می‌شود.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۷۰۳
(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید