جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۲
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۱۶۰۸
گزارشگر : ۹۳

پرداخت بیش از 12 میلیارد تومان وام قرض الحسنه صندوق امداد ولایت به نیازمندان بوشهری

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۴۲

مدیرامور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان بوشهر از پرداخت 12 میلیارد و 367 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و کارگشایی در هفت ماهه سال جاری به مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازمندان غیر تحت حمایت خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،کریم خطیبی، مدیرامور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان بوشهر گزارشی را از عملکرد این صندوق در جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازمندان غیر مددجو ارائه داد.

خطیبی با اشاره به فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان اظهار داشت: این صندوق از بدو فعالیت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی برای توانمند سازی اقتصادی و تسهیلات کارگشایی برای رفع مشکلات موردی مددجویان و دیگر نیازمندان غیر مددجو را در دستور کار داشته است.

وی با تاکید بر ترویج سنت قرض الحسنه در جامعه برای کمک به نیازمندان گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با هدف اعطای تسهیلات کم‌بهره کارگشایی و اشتغال به نیازمندان و با رویکرد جلب مشارکت و جذب سپرده کمک‌های مردمی و کاهش بروکراسی‌های اداری در مراجعه مددجویان به بانک‌ها راه اندازی شده است.

مدیرامور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان بوشهر از پرداخت یک هزار و 885 فقر وام قرض الحسنه کم بهره در هفت ماهه نخست سال جاری به مددجویان و نیازمندان غیر مددجو خبر داد و افزود: برای این تعداد فقره وام 12 میلیارد و 367 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است.

خطیبی با بیان اینکه تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در دو قسمت اشتغال و کارگشایی به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد فقر وام، 135 فقره به منظور ایجاد اشتغال پایدار، 180 فقره برای تامین ودیعه مسکن، 232 فقره برای خرید و تعمیر منازل مسکونی و یکهزار و338 فقره به منظور گره گشایی از مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی و ... در اختیار مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازندان غیرمددجو قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های مشاغل خانگی، طرح‌های تولیدی و خدماتی، کشاورزی و دامداری به مددجویان و سایر افراد نیازمند پرداخت شده است تصریح کرد: وام‌های کارگشایی در زمینه‌های هزینه‌های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، کمک‌هزینه‌های تحصیلی، اجاره و تعمیرات مسکن بوده است.

مدیرامور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان بوشهر تاکید کرد: وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بدون نیاز به سپرده گذاری، با بازپرداخت طولانی مدت و با شرایط ضمانتی آسان به مددجویان پرداخت می‌شود.

خطیبی با تأکید بر اینکه اعتبارات این صندوق از منابع کمیته امداد و سپرده خیران تأمین می شود گفت : تعدادی از خیران و نیکوکاران در این صندوق سپرده گذاری کرده‌اند.

وی در پایان با دعوت از خیران درخواست کرد: با سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان، ضمن بهره‌مندی از اجر معنوی این کار خداپسندانه در حل مشکلات نیازمندان سهیم باشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۷۷
(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید