جزییات خبر

شنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۶۰۲
گزارشگر : ۸۶

ارائه ۱۷ هزار خدمت از سامانه امداد الکترونیک به مددجویان خوزستان

(شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۳۶

مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ هزار خدمت در سطح استان خوزستان از طریق سامانه امداد الکترونیک به مددجویان ارائه‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان با حضور در چهارمین نمایشگاه تخصصی الکامپ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کمیته امداد یکی از سازمان‌هایی است که مطابق باسیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی به سمت جلو حرکت می‌کند و رویکرد این نهاد تمرکز بر توانمندسازی جامعه‌ی هدف با سه محور توانمندسازی فکری ـ فرهنگی، اجتماعی و از همه مهم‌تر توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت است.
وی در ادامه افزود: بر این باور هستیم که اگر می‌خواهیم اثربخشی فعالیت‌ها را بیشتر و بهره‌وری ساختمان را افزایش دهیم باید از فناوری‌های روز استفاده کنیم و توسعه فناوری و استفاده از ظرفیت‌های این حوزه به‌ویژه امداد الکترونیک از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به سامانه امداد الکترونیک  emdad.ir گفت: از ابتدای سال جاری کل نهادهای کمیته امداد سراسر کشور زیر بار این سامانه رفته و برای افزایش بهره‌وری و ارتقای سطح کرامت و منزلت خانوارها تحت حمایت خدمات را بدون حضور مددجویان ارائه می‌دهد.
موصلی خاطرنشان کرد: ۳۶٫ خدمت در این سامانه بار گزاری شده که جامعه مددجوی با شرایط اقتصادی ضعیف بدون نیاز به حضور در کمیته امداد در بستر الکترونیک و این سامانه؛ خدمات لازم را دریافت می‌کنند.
وی بیان کرد: کمک به ازدواج جوانان، هزینه‌های درمانی، بهداشتی، فرهنگ و تحصیلی، وام‌های ضروری، تسهیلات ارتباط با اشتغال، درخواست احداث و تعمیر مسکن، معافیت‌ها و انشعابات منازل ازجمله خدماتی است که از طریق سامانه امداد الکترونیک به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ هزار خدمت در سطح استان خوزستان از طریق سامانه امداد الکترونیک به مددجویان ارائه‌شده است که امیدواریم با توسعه این سامانه هم عزت و منزلت مددجویان بیشتر رعایت شود و هم در هزینه‌های جاری نیز صرفه‌جویی قابل‌توجهی صورت گیرد.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به اشتغال به‌عنوان یکی از راهبردهای اساسی کمیته امداد گفت: سامانه راهبری شغلی برای جذبه ایده‌های اشتغال راه‌اندازی شد و در پورتال امداد قابل‌دسترسی است.
وی هدف از طراحی و راه‌اندازی این سامانه را شناسایی و جذب صاحبان ایده‌های اشتغال، افزایش مشارکت کارآفرینان در توسعه اشتغال نیازمندان و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های کشور در توانمندسازی اقتصادی خانوارهای نیازمند عنوان کرد.
موصلی خاطرنشان کرد: از زمان شروع به کار این سامانه توسط ۴۰٫ کارآفرین نمونه قریب به یک هزار و 200 فرصت شغلی برای جامعه مددجویان فراهم‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان همچنین با اشاره به فعالیت و همکاری 320 هزار نیکوکار و حامی با بخش اکرام و ایتام کمیته امداد گفت: سامانه اکرام ایتام و محسنین به نشانی اینترنتی ekram.emdad.ir راه‌اندازی شده است که خیران و نیکوکاران می‌توانند با ورود به آن از ایتام و محسنین کمیته امداد حمایت کنند.
انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۵۸۸
(شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید