جزییات خبر

شنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۵۷۶
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

بهره‌مندی 157 هزار خانوار از خدمات کمیته امداد سیستان و بلوچستان

(شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۷:۳۳

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تقریبا 157 هزار خانوار از خدمات مختلف این نهاد از جمله پرداخت مستمری، وام اشتغال، اجاره مسکن، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌های فرهنگی بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیر امور شعب بانک ملی این استان گفت: تقریبا 157 هزار خانوار از خدمات مختلف این نهاد از جمله پرداخت مستمری، وام اشتغال، اجاره مسکن، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌های فرهنگی بهره‌مند هستند.

وی افزود: این نهاد 45 هزار دانش آموز و پنج هزار دانشجو را حمایت می کند و انواع خدمات تحصیلی، مشاوره‌ای و غیره را دریافت می‌کنند.

 مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: امسال دو برنامه ویژه در دستور کار این نهاد قرار دارد که یکی احداث شش هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت بوده که از این تعداد هزار واحد در حال ساخت است.

عبادی یادآور شد: این طرح در قالب انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ساخت شش هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان فاقد مسکن مناسب مناطق روستایی و شهری استان سیستان و بلوچستان اجرا شده است.

وی اعلام کرد: یکی دیگر از برنامه های در دستور کار این نهاد ایجاد 12 هزار فرصت شغلی است که تاکنون 5 هزار طرح اشتغال زایی از محل اعتبارات بند ب تبصره 16، طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و منابع داخلی کمیته امداد عملیاتی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در بحث دانش‌آموزی کمک هزینه جهت تهیه لوازم التحریر و پوشاک ابتدای سال تحصیلی پرداخت می شود که البته این مهم تاپایان سال تحصیلی پاسخگوی نیازهای آنها نیست بنابراین این نهاد از بسته های اهدایی خیران نیک اندیش استقبال می کند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۴۹
(شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۷:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید