جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۱۲۶۸
گزارشگر : ۹۹
امام جمعه شهرستان رباط کریم:

رمز موفقیت کمیته امداد، روحیه جهادی حاکم برآن است

(چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۳۸

امام جمعه شهرستان رباط کریم با بیان اینکه کمیته امداد با سایر نهادهای حمایتی تفاوت عمده ای دارد، گفت: رمز موفقیت این نهاد روحیه جهادی حاکم برآن است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام حسن ترابی در دیدار با سید ابوالفضل پرپنچی، سرپرست کمیته امداد استان تهران ازخدمات گسترده این نهاد به نیازمندان تشکر کرد و افزود: در 40 سالی که از عمر کمیته امداد می گذرد خدمات گسترده و شایانی به نیازمندان ارائه شده که در خور توجه و قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: در اثبات کارآمدی نظام دینی مبتنی بر ولایت فیقه یکی از ادله های محکم برای اثبات کارآمدی، کمیته امداد امام خمینی (ره) است که این نشان از حاکم بودن روحیه جهادی بر این نهاد است.

امام جمعه شهرستان رباط کریم رویح جهادی حاکم بر کمیته امداد را رمز موفقیت این نهاد بیان کرد و ادامه داد: همین روحیه جهادی باعث شده کمیته امداد حضرت امام(ره) با سایر نهادهای حمایتی تفاوت عمده ای داشته باشد.

حجت الاسلام ترابی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات کمیته امداد در چهار دهه انقلاب اشاره کرد و گفت: کمیته امداد در زمینه اشتغال و توانمند سازی خانوارهای تحت مایت بسیار موفق عمل کرده که در بیشتر استان های کشور رتبه اول اشتغالزایی را به خود اختصاص داده است.

وی خاطر نشان کرد: نظارت  قوی کمیته امداد بر طرح های اشتغال و قانع بودن مددجویان تحت حمایت از دلایل مهم توانمندی آن خانواده ها است.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به  تامین مسکن جامعه هدف کمیته امداد، تصریح کرد: این نهاد انقلابی با توجه به منابع و اعتباراتی که در اختیار دارد مشکل مسکن بسیاری از نیازمندان را حل کرده است.

 

لازم به ذکر است سرپرست کمیته امداد استان تهران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از خدمات کمیته امداد استان، خواستار توجه بیشتر ائمه جمعه شهرستان ها به امر زکات شد.

سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه در نظر داریم امور مربوط به نیازمندان را به خیران و مردم واگذار کنیم، تاکید کرد: گسترش مراکز نیکوکاری می تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۷۶
(چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید