جزییات خبر

شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۱۱۵۶
گزارشگر : ۹۹
سرپرست کمیته امداد استان تهران:

وام های که برای اشتغال مددجویان تحت حمایت پرداخت می شود یک امانت است

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۲۸

سرپرست کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه اصل و اساس اشتغال کمیته امداد توانمندی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت است گفت: وام های که برای اشتغال مددجویان پرداخت می شود یک امانت است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدابوالفضل پرپنچی با اشاره به ظرفیت استان تهران بیان کرد: باید نقاط ضعف و قوت، فرصت ها  و تهدیدها را رصد کنیم که نتایج این موارد بر توانمندی خانواده های تحت حمایت اثر بخشی بالایی دارد.

وی با بیان اینکه اشتغال پایدار و توانمندی خانواده های تحت حمایت با همکاری همه واحدهای کمیته امداد استان تهران امکان پذیر است، گفت: نقش مددکاران، ارتباط واحد اکرام ایتام و محسنین با حامیان تاثیر گذار و پیوست فرهنگی برایجاد اشتغال برای خانواه ها تاثیر گذار هستند که از این ظرفیت های  درون سازمانی باید نهایت بهره را ببریم.

سرپرست کمیته امداد استان تهران به برنامه ها و چشم اندازهای کمیته امداد استان اشاره کرد و افزود: این برنامه ها همچون چراغ راهی است که باید برای خدمت به مددجویان و محرومان از آن استفاده کنیم.

پرپنچی با بیان اینکه توجه به اشتغال سالمندان و روستائیان بسیاری از مشکلات خانواده های تحت حمایت را حل می کند، گفت: با آموزش های ویژه می توانیم برای سالمندان شغل ایجاد و اشتغال روستائیان را گسترش دهیم.

وی تاکید کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی، بیماری های روحی و روانی و مشکلات خانواده های تحت حمایت با ایجاد اشتغال پایدار برای آنها کاهش پیدا می کند و به ما به این امکان را می دهد تا بتوانیم به دیگر نیازمندان نیز خدمات ارائه دهیم چرا که ایجاد اشتغال پایدار باعث توانمندی خانواده ها و خروج آنها از چرخه حمایتی می شود.

لازم به ذکر است جلسه تبیین برنامه های معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران در سال 1398 با حضور مدیر کل هدایت شغلی کمیته امداد، سرپرست، قائم مقام، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران، روسا و کارشناسان اشتغال ادارات کمیته امداد استان تهران برگزار شد.

 انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۸۷۵
(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید