جزییات خبر

سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۰
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۱۰۵۱
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد در همایش تجلیل از سالمندان:

تکریم سالمندان نشان‌دهنده معنویت و دینداری جامعه است

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۰

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی برای تکریم سالمندان در جامعه گفت: گرامیداشت سالمندان نباید تنها در یک روز به صورت نمادین انجام شود؛ بلکه هر روز سال باید روز گرامیداشت سالمندان باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در همایش بزرگداشت سالمندان تحت حمایت کمیته امداد که در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به جایگاه سالمندی در دیدگاه بزرگان دینی و ائمه اطهار، افزود: برخورد امامان معصوم (علیهم السلام) با سالمندان بسیار با اکرام و با احساسی وصف‌ناشدنی توأم بود.

وی با بیان روایاتی از ائمه اطهار و پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در گرامیداشت سالمندان تاکید کرد: اگر جایگاه سالمندان در جامعه مورد احترام باشد نشان از معنویت و دینداری آن جامعه دارد اما اگر سالمندان مورد تکریم قرار نگیرند، چنین جامعه‌ای بی‌شک در خسران است.

رئیس کمیته امداد از حضور بیش از یک میلیون و 600 هزار سالمند تحت حمایت این نهاد خبر داد و تاکید کرد: در کمیته امداد به عنوان یادگار ماندگار امام راحل (ره) با افتخار دست‌بوس تمامی سالمندان هستیم و به آنان بی‌منت احترام و خدمت‌گزاری می‌کنیم.

وی اجرای طرح‌های حمایتی کمیته امداد و دیگر دستگاه‌ها را نشان‌دهنده اهمیت جایگاه سالمندان در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: سالمندی افتخاری است که به لطف خداوند روزی نصیب تک تک ما می‌شود و اگر فردی در جوانی پدر و مادر خود را تکریم نکند، در سالمندی زمین‌گیر خواهد شد.

بختیاری به اهمیت فرهنگ‌سازی برای تکریم سالمندان در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: تکریم سالمندان نباید تنها در یک روز به صورت نمادین انجام شود بلکه هر روز سال باید روز گرامیداشت سالمندان باشد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲,۷۷۰
(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید