جزییات خبر

یکشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۷:۳۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۹۹۹
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با کانون وکلا خبر داد

ارائه پنج هزار خدمت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت در سه ماهه اول سال 98

(یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸) ۱۷:۳۰

رئیس کمیته امداد از ارائه پنج هزار خدمت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت در سه ماهه ابتدایی سال 98 خبر داد و گفت: با همکاری کانون وکلا، 337 میز خدمت برای معاضدت حقوقی به مددجویان کمیته امداد در سطح کشور تشکیل شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه با کانون وکلای دادگستری مرکز برای ارائه خدمات رایگان حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد، افزود: در کنار ارائه خدمات مختلف معیشیتی، مکلفیم خدمات مورد نیاز حقوقی و قضایی این افراد را نیز پوشش دهیم.

وی با اشاره به عملکرد خوب کانون وکلای مرکز در مدت 2 سال همکاری با کمیته امداد، افزود: سال گذشته 327 میز خدمت در دفاتر استانی و شهرستانی کمیته امداد راه‌اندازی شد و مددجویان کمیته امداد از این طریق 90 هزار خدمت حقوقی دریافت کردند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در این مدت 10 هزار پرونده قضایی مددجویان حل و فصل شد، تاکید کرد: با رفع مشکلات حقوقی مددجویان، تعدادی از آنان از نظر مالی بی نیاز و مستقل شده و از پوشش کمیته امداد خارج شدند که این افتخاری برای کمیته امداد و کانون وکلا است.

بختیاری از افزایش خدمات حقوقی برای مددجویان در سال 98 خبر داد و گفت: امسال 337 میز خدمت در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات حقوقی به مددجویان است و در سه ماهه ابتدایی سال بیش از پنج هزار خدمت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 906 وکیل معاضدت حقوقی مددجویان را برعهده داشتند، افزود: تعداد وکلای همکار با کمیته امداد برای ارائه خدمات حقوقی به مددجویان امسال به 951 وکیل افزایش یافته است.

رئیس کمیته امداد از اقدامات نیکوکارانه وکلا در حمایت از جامعه هدف کمیته امداد تقدیر کرد و گفت: علاوه بر معاضدت قضایی، بیش از هزار نفر از وکلا در طرح اکرام ایتام مشارکت دارند.

عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ارائه خدمات رایگان حقوقی به مردم در اصل 35 قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: در کنار الزام قانون، تکلیف انسانی وکلا ایجاب می کندکه به جامعه هدف کمیته امداد توجه بیشتری داشته و خدمات معاضدت حقوقی رایگان ارائه دهند.

وی کمک به مردم نیازمند برای احقاق حقوق در محاکم قضایی را بزرگترین وظیفه کانون وکلا دانست و افزود: تلاش برای استقرار عدالت تکلیف عمومی برای همه به ویژه برای کانون وکلا است.

امینی با اشاره به پیشنهاد رئیس کمیته امداد برای راه‌اندازی مرکز نیکوکاری در کانون وکلا خاطرنشان کرد: اطمینان دارم این طرح مورد استقبال کانون وکلای مرکز و کانون‌های استانی قرار خواهد گرفت و به زودی شاهد افتتاح مرکز نیکوکاری وکلا خواهیم بود.

براساس این گزارش، با توجه به اتمام دوره دو ساله تفاهم‌نامه اولیه بین کمیته امداد و کانون وکلای دادگستری که در دی‌ماه سال 95 به امضا رسیده بود، تفاهم‌نامه جدید به مدت سه سال میان روسای این دو  نهاد به امضا رسید.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۲,۱۲۳
(یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸) ۱۷:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید