جزییات خبر

چهارشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۹۳۶
گزارشگر : ۵
رئیس کمیته امداد عنوان کرد؛

احداث 16 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در مناطق محروم سه استان کشور تا پایان سال

(چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۹:۴۰

رئیس کمیته امداد با اشاره به آغاز ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان و مردم محروم استان خراسان جنوبی گفت: تا پایان سال 16 هزار واحد مسکونی برای مددجویان و مردم نیازمند در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی ساخته خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در سفر به استان خراسان جنوبی با آیت الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدار کرد.

آیت الله عبادی در این دیدار با تقدیر از خدمات کمیته امداد به محرومان و نیازمندان جامعه، گفت: بدون شک بعد از واجبات دینی، رسیدگی به امور محرومان در محضر خداوند متعال از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی خدمات کمیته امداد در بحث توانمندسازی محرومان و احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان و خانواده‌های نیازمند از دیگر اقدامات تاثیرگذار این نهاد دانست و افزود: خبرهای خوشی که در رابطه با مسکن، معیشت و اشتغال از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) داده می‌شود، بسیار با ارزش و خوشحال کننده است به ویژه با رعایت کرامت مددجویان، کمک‌ها به گونه ای به دستشان می‌رسد که عزت نیازمندان حفظ می‌شود. 

رئیس کمیته امداد  نیز در این جلسه گفت: طی سال گذشته کمیته امداد با برنامه‌ریزی در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت، با ایجاد اشتغال و احداث واحدهای مسکونی، سعی کرده است بخشی از نیازها و مشکلات خانوارهای محروم را برطرف کند.

وی با اشاره به ایجاد 148 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد برای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت در سال گذشته، افزود: برای سال جاری نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم که 170 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد کنیم. 

بختیاری به راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت توسط کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: به جرات می‌توان گفت این صندوق الگویی مناسب برای بانکداری اسلامی است.

وی راه‌اندازی مراکز نیکوکاری توسط کمیته امداد با محوریت مساجد را یکی دیگر از اقدامات برجسته این نهاد عنوان کرد و افزود: کمیته امداد نهادی مردمی است و باید با تکیه بر توان خیرین و مردم نیکوکار اداره شود.

رئیس کمیته امداد در ادامه جلسات خود با محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی دیدار و از توجه ویژه استاندار به نیازمندان و سفر به مناطق محروم و بررسی مشکلات مددجویان تقدیر کرد.

 

استاندار

 

وی به تفاهم‌نامه منعقد شده بین کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای محرومان اشاره کرد و افزود: بر اساس تفاهم انجام شده، کمیته امداد تا پایان سال جاری 16 هزار واحد مسکونی در سه استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان بلوچستان احداث خواهد کرد که سهم استان خراسان جنوبی پنج هزار واحد مسکونی است.

بختیاری همچنین به ایجاد پنج هزار فرصت شغلی در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت خراسان جنوبی تا پایان سال اشاره کرد و افزود: سعی خواهیم کرد با الگوگیری از مدل‌های جدید اشتغال، در جهت توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت گام برداریم.

استاندار خراسان جنوبی نیز با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی طی سال‌های گذشته با خشکسالی‌های پی در پی روبرو بوده است، افزود: امیدواریم کمیته امداد با ارائه تسهیلات به خانوارهای تحت حمایت برای راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی خانگی، در تحقق توانمندسازی محرومان موفق باشد.

معتمدیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شغل بیشتر مردم در مناطق روستایی استان، کشاورزی و دامپروری است، باید حمایت ویژه‌ای از طرح‌های اشتغال در این 2 حوزه انجام شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۴۶۲
(چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۹:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید