جزییات خبر

دوشنبه / ۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۰۸۸۱
گزارشگر : ۵
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

ایجاد 30 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد از ابتدای سال‌جاری

(دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۸:۰۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از پرداخت هزار میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون 30 هزار فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان ایجاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی در بازدید از طرح‌های اشتغال مددجویان امداد در استان ایلام، از برنامه‌ریزی این نهاد برای ایجاد 170 هزار فرصت شغلی تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی 6 هزار میلیارد تومان اعتبارات قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 30 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: به همین منظور در شش ماهه نخست سال 98 حدود هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان متقاضی پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تاکید بر اینکه همه ساله بیشترین فرصت‌های شغلی برای مددجویان در نیمه دوم سال ایجاد می‌شود، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال با ایجاد بیش از 170 هزار فرصت شغلی در کشور، بتوانیم یک رکورد را ثبت کنیم.

عبدالملکی با بیان اینکه کمیته امداد همواره یکی از دستگاه‌های برتر و تأثیرگذار در زمینه اشتغال‌زایی در کشور بوده است، گفت: سال گذشته نیز این نهاد موفق به ایجاد 148 هزار فرصت شغلی در کشور شد که این میزان اشتغال، حدود یک سوم کل مشاغل ایجاد شده در کشور در سال 97 است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تقویت اقتصاد خانواده با اجرای طرح‌های اشتغال را اصلی‌ترین برنامه کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و گفت: از سال 94 تاکنون بیش از 700 هزار خانواده تحت حمایت امداد با اجرای طرح‌های اشتغال به خوداتکایی رسیده‌اند و سالیانه حدود بیش از 2 هزار میلیارد تومان در بودجه کشور صرفه‌جویی شده است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه سال گذشته درآمد طرح‌های اشتغال مددجویان این نهاد 5500 میلیارد تومان بوده است، گفت: این رقم بیش از کل مستمری پرداخت شده به خانواده‌های مددجویان بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به فعالیت‌های حوزه اشتغال‌زایی کمیته امداد در استان ایلام اشاره کرد و گفت: کمیته امداد در شش ماهه نخست امسال 1120 فرصت شغلی در استان ایلام ایجاد است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد برنامه‌ریزی کرده است که امسال بیش از 5900 هزار فرصت شغلی برای مددجویان استان ایلام ایجاد کند که به این منظور حدود 170 میلیارد تومان اعتبارات قرض‌الحسنه پیش‌بینی است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲,۳۴۸
(دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۸:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید