جزییات خبر

دوشنبه / ۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۰۸۶۴
گزارشگر : ۵
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد:

374 هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند+ اینفوگرافیک

(دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به خدمات این نهاد به دانش‌آموزان تحت حمایت، گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید، 374 هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد راهی مدارس سراسر کشور شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی با بیان اینکه 374 هزار دانش‌آموز در سراسر کشور از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند، افزود: از این تعداد 152 هزار دانش‌آموز دختر و 222 هزار دانش آموز پسر در مقاطع تحصیلی ابتدایی ( دوره اول ) تا متوسطه ( دوره دوم ) تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.
 
وی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی 99-98 برای نخستین‌بار دانش‌آموزان پیش‌دبستانی خانواده‌های تحت حمایت نیز از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند، اضافه کرد: کمیته امداد به دانش‌آموزان پیش‌دبستانی بسته خدمتی به ارزش 200 تا 240 هزار تومان شامل کمک هزینه لوازم‌التحریر، کمک‌هزینه ایاب و ذهاب، کمک هزینه پوشاک و ... ارائه می‌دهد.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، کمک هزینه ثبت نام کتب درسی و کمک هزینه نخبگی را از دیگر خدمات این نهاد به دانش‌آموزان تحت حمایت دانست و خاطرنشان کرد: ارزش بسته خدمتی به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی اول تا مقطع متوسطه دوم بین 300 تا 720 هزار تومان پیش‌بینی شده است.
 
خدرویسی با بیان اینکه 134 هزار نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در مناطق محروم کشور سکونت دارند، گفت: 2684 نفر از فرزندان خانواده‌های تحت حمایت بازمانده از تحصیل شناسایی شده‌اند که کمیته امداد در تلاش است با انجام حمایت‌های مالی و فرهنگی لازم، زمینه ادامه تحصیل این کودکان را نیز فراهم کند.
 
وی بر تعامل کمیته امداد با خیران تاکید کرد و افزود: مردم نیکوکار در تامین نوشت‌افزار، کمک هزینه تحصیلی و دیگر احتیاجات تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت، یار و یاور کمیته امداد هستند و در همین راستا مرحله دوم جشن عاطفه‌ها از دهم مهرماه در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

دانش آموزان

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۲,۸۳۸
(دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید