دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۹
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۵۹۴۸
گزارشگر : ۹۹
توسط کمیته امداد استان تهران انجام شد؛

اجرای طرح پیشگیری آسیب‌های اجتماعی برای 36 هزار مددجو

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۴۹

کمیته امداد استان تهران در هشت ماه گذشته موفق به اجرای طرح پیشگیری آسیب‌های اجتماعی برای 36 هزار و 772 نفر مددجوی تحت حمایت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی کریمی اصل، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یکی از رویکردهای این نهاد پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه مددجویی است، گفت: واحد مشاوره کمیته امداد استان تهران در هشت ماه گذشته اقداماتی در این حوزه انجام داده است.

وی به اقدامات انجام شده برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه مددجویی اشاره کرد و افزود: برگزاری 19 نشست تخصصی مشاوران در ادارات کمیته امداد استان تهران با محوریت آسیب‌های اجتماعی سال 1397، تشکیل کارگروه آسیب‌های اجتماعی با حضور نمایندگان ادارات، تشکیل چهار اتاق فکر تخصصی درباره تهیه و تدوین برنامه‌های عملیاتی- اجرایی، شناسایی محله‌های آسیب خیز محدوده جغرافیایی هر اداره بر اساس تراکم حجم مددجویی و شناسایی فراوانی آسیب‌های اجتماعی در دو بعد افراد آسیب دیده و در معرض آسیب از مهم‌ترین اقدامات انجام شده است.

رئیس دبیر خانه آسیب های اجتماعی کمیته امداد استان  تهران اضافه کرد: احصا و شناسایی خانواده‌های مشمول، نیازسنجی مخاطبین مشمول توسط مشاروان و مددکاران، اجرای طرح پالایش سلامت روان و توانمندسازی روحی و روانی خانوارهای دارای سرپرست زندانی و زنان مطلقه زیر 50 سال، اجرای طرح مشاوره و بازگشت به تحصیل دانش آموزان ترک تحصیلی و برگزاری کلاس‌های آموزشی با سر فصل‌های مختلف برای مددجویان از دیگر اقدامات انجام شده برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه مددجویی بوده است.

کریمی اصل با اشاره به خدمات ارائه شده به زنان سرپرست خانوار بیان کرد: 21 هزار و 514 زن سرپرست خانوار در استان تهران از خدمات مشاوره، درمان، خودکفایی و فرهنگی برای پیشگیری از آسبب های اجتماعی  در هشت ماه گذشته بهره مند شدند.

وی ادامه داد: همچنین به 1553 دانش آموز و دانشجو، 7005 دختر تحت حمایت و 6700 مددجوی دیگر خدماتی برای پیشگیری آسیب‌های اجتماعی ارائه شده است.

کریمی اصل یادآور شد: در هشت ماه گذشته از سال 97 طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای 36 هزار و 772 مددجو انجام شده است که این طرح تا پایان سال نیز ادامه دارد.

انتهای پیام

 

 

 

تعداد بازدید : ۴۵۱
(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید