دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۵
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۵۶۰۱
گزارشگر : ۹۹
در هشت ماه گذشته محقق شد؛

جمع‌آوری 8.5 میلیارد تومان زکات در استان تهران

(یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۵

مردم نیکوکار استان تهران در هشت ماه گذشته 8.5 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی، رئیس اداره امور اجرایی زکات استان تهران با بیان اینکه زکات جمع آوری شده شامل زکات فطره، واجب و مستحب بوده است، گفت: زکات پرداختی مردم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به سرفصل‌های پرداختی زکات بیان کرد: کمک هزینه خرید جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، آزادی زندانیان، احداث، تعمیر و بازسازی مسکن و معیشت از مهم‌ترین سرفصل‌های هزینه کرد زکات بوده است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات استان تهران با بیان اینکه سرفصل‌های هزینه کرد زکات در کمیته امداد مشخص است، ادامه داد: 80 درصد از زکات پرداختی مردم استان تهران در شش ماه نخست امسال به امور نیازمندان و 20 درصد آن برای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه  20 هزار  نفر از نیازمندان در استان تهران از محل زکات بهره مند شدند، گفت: گندم، جو، خرما، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا، نقره و مسکوک اقلامی هستند که زکات به آن‌ها تعلق می‌گیرد که در استان تهران زکات پرداختی شامل گندم، جو، کشمش، گوسفند، مال التجاره و زکات مستحبی بوده است.

وی یادآور شد: در هشت ماه گذشته 8.5 میلیارد تومان زکات دراستان تهران جمع آوری شد که دو میلیارد تومان آن زکات مستحبی و توسط باغداران شهرستان‌های مختلف پرداخت شده است.

حجت الاسلام موسوی ابراز داشت: هر آنچه از زمین می‌روید به شرطی که فاسد شدنی نباشد به آن زکات تعلق می‌گیرد؛ مثل عدس و لوبیا  که زکات برای آن مستحب است و دارای نصاب بوده و تا به نصاب نرسد زکات برای آن پرداخت نمی‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۴
(یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید