دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۹
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۴۲۲۲
گزارشگر : ۹۹
مدیرکل کمیته امداد استان تهران خبر داد:

کمک 4.5 میلیارد تومانی مردم به مراکز نیکوکاری تهران

(چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۹

مردم نیک اندیش استان تهران از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون تومان برای امور نیازمندان به مراکر نیکوکاری کمک کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گزارشی از فعالیت‌های مراکزی نیکوکاری استان را ارائه کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا شیران، مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجاد شده‌اند، گفت: این مراکز توسط مردم اداره می‌شوند و به صورت محله محور با شناسایی خیران و نیازمندان هر محله از طریق خیران به نیازمندان کمک رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 47 مرکز نیکوکاری در استان تهران مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: این مراکز با محوریت مساجد در محله‌ها فرهنگ نوع دوستی را گسترش می‌دهند وتعداد آن‌ها تا پایان سال 97 به 100 مرکز می‌رسد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: مردم نیک اندیش استان از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون تومان به صورت نقدی، غیر نقدی و تخفیفات برای امور نیازمندان به مراکر نیکوکاری کمک کرده‌اند.

شیران افزود: مراکز نیکوکاری در زمینه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی، کمک هزینه خرید جهیزیه و مالی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: در مراکز نیکوکاری اطلاعات نیازمندان و نیکوکاران محرمانه هستند و کمک‌های جمع‌آوری شده دراین مراکز با حفظ عزت نفس و کرامت نیازمندان بدون بروکراسی اداری بین آن‌ها توزیع می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه هم اکنون دو مرکز نیکوکاری با مدیریت بانوان در استان تهران فعالیت دارند، گفت: یک مرکز نیکوکاری جدید با مدیریت بانوان به زودی افتتاح و مقدمات ایجاد یک مرکز دیگر نیز فراهم شده است.

شیران افزایش توازن اجتماعی و پیوند توانمندی‌های مردم با نیازمندی‌های محرومان را از کارکردهای مراکز نیکوکاری کمیته امداد برشمرد و عنوان کرد: توسعه فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری، شناسایی ظرفیت‌های محله‌ها، شناسایی نیازمندان واقعی محله‌ها، شناسایی خیران، ارتقا اعتماد نیکوکاران و پایداری مشارکت آن‌ها و پیوند توانمندی‌های مردم با نیازهای محرومان از جمله اهداف و کارکردهای راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در استان هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۰۷
(چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید