دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۴
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۴۱۳۸
گزارشگر : ۹۹
درپنج ماهه نخست امسال محقق شد

ارائه خدمات مشاوره به 7497 مددجوی تهرانی

(شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۳۴

هفت هزار و 497 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد در استان تهران از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه از خدمات مشاوره ای فردی و گروهی بهره مند شده‌اند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران گزارشی از عملکرد حوزه مشاوره و راهنمایی این نهاد از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا شیران، مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه بسیاری از مددجویان برای حرکت به سمت توانمندی، نیازمند مشاوره تخصصی هستند، گفت: خدمات مشاوره در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و 497 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان تهران از خدمات مشاوره فردی و گروهی بهره‌مند شده‌اند، افزود: پنج هزار نفر از این تعداد از خدمات راهنمایی و مشاوره گروهی و دو هزار و 497 نفر از خدمات راهنمایی و مشاوره فردی استفاده کردند.

 مدیر کل کمیته امداد استان تهران بیان کرد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران همچنین از خدمات مشاوره فردی و گروهی در بخش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق، آشنایی با عوامل مؤثر در ازدواج و تحکیم بنیان خانواده بهره‌مند شدند.

شیران، به زنانی که ازدواج موفق مجدد داشته‌اند اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه 96 نفر از زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد داشته‌اند.

وی یادآور شد: هم‌اکنون کمیته امداد استان تهران با 46 مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم‌نامه دارد که از این تعداد ۲۱ مرکز به‌طور رایگان به جامعه هدف خدمات مشاوره ارائه می‌دهند.

شیران یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد را راهنمایی و هدایت مددجویانی که در معرض اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی قرارگرفته‌اند، بیان کرد و گفت: مددجویان از مشاوره‌ها برای حل مشکل خود بهره می‌گیرند و کسانی که دارای موارد حاد و ویژه هستند نیز به مراکز طرف قرارداد معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۹۲
(شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید