دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۶
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۲۷۹۹
گزارشگر : ۹۹
گزارش

مادری از جنس امید/ درآمدم از کارکنان دولت بیشتر است

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۵:۰۶

شوهرش را به علت سکته قلبی از دست داده است، اما امیدش را هرگز؛ با کمک خواهر و دوفرزندش 15 نفر دیگر را مشغول به کار کرده تا نان آور خانواده‌هایشان باشند.

 با لبخندی از روی رضایت درخواستم را برای گفتگو می‌پذیرد، با آرامش و اعتماد به نفس بالا صحبت می‌کند، رضایت وشادی در لحن صدایش موج می‌زند، در حین گفتگو مدام لبخند می‌زند، با خود می‌گویم نتیجه این گفتگو باید شگفت انگیز باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بانوی پرتلاش گفتگوی ما خود را معرفی می‌کند و می‌گوید: مریم شیر محمدی هستم، متولد سال 1351 در تهران، مادر یک پسر و یک دختر که دخترم فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی و پسرم معماری خوانده است و هردو با خودم کار می‌کنند و پدرشان در سال 92 بر اثر سکته قلبی فوت شده است.

او ادامه می‌دهد: بعد از فوت شوهرم تنها چیزی که داشتیم یارانه 45 هزار تومانی دولت بود، برای همین تصمیم گرفتم برای گذران زندگی خود و دو فرزندم کاری را شروع کنم که با کار در خانه‌های کوثری شهرداری نان آور خانواده شدم.

خانم شیرمحمدی می‌گوید: در کنار کارگری در خانه‌های کوثر شهرداری، نحوه درست کردن عروسک‌های کوچکی به اسم «خاتون» (عروسک‌های دست دوز) را هم یاد گرفتم و بعد از یک سال و نیم کارگری تصمیم گرفتم خودم کار را شروع کنم.

این مادر پر تلاش اضافه می‌کند: همراه با پسرم و با 500 هزار تومان راهی بازار شدیم و مواد اولیه عروسک‌های کوچک (همان خاتون‌ها) را تهیه، در منزل کار را شروع و بعد از مدتی برای پیشرفت کارمان یک دستگاه لیرز تهیه کردیم تا کارها را با آن برش و با دست بدوزیم.

خانم شیرمحمدی که همچنان لبخند بر لب دارد، مشتاقانه داستان زندگی‌اش را اینگونه تعریف می‌کند و می‌گوید: در سال 95 به کمیته امداد منطقه 4 تهران مراجعه و درخواست تسهیلات اشتغالزایی دادم که خوشختانه با درخواستم موافقت شد و در مرحله اول 15 میلیون تومان وام با سود چهار درصد به ما پرداخت کردند.

او ادامه می‌دهد: برای توسعه کارمان از خواهرم دعوت کردیم تا به عنوان بازاریاب به ما کمک کند که با پیگیری‌ها او با 200 مدرسه در استان تهران ارتباط گرفتیم و سفارشات آن‌ها را که شامل جامدادی، کیف پول و دیگر کارهای دستی بود، دریافت کردیم.

این مادر پرتلاش و امیدوار با بیان اینکه در سال 96 دگر بار برای توسعه و گسترش تولیداتمان به کمیته امداد منطقه 4 مراجعه کردم، اضافه می‌کند: در مرحله دوم نیز کمیته امداد با پرداخت 35 میلیون تومان وام اشتغال باعث رونق و گسترش کار ما شد و توانسیتم علاوه بر مدارس، سفارشات آموزش و پرورش دو منطقه از تهران، سازمان گردشگری و صنایع دستی، نیروی دریایی، شهرداری و دانشگاه را دریافت کنیم.

خانم شیر محمدی باهمان آرامش و اعتماد به نفسی که دارد، می‌گوید: علاوه بر خواهر و دو فرزندم 15 نفر دیگر نیز با ما همکاری و از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

از او درباره درآمدش می‌پرسم، می‌خندد، اما کمی اصرار می‌کنم و در برابر اصرارم دوباره می‌خندد و می‌گوید: در هرماه بیش از 3 میلیون تومان درآمد دارم که از حقوق خیلی از کارمندان دولت بیشتر است.

بانوی کارآفرین گفتگوی ما، سود کم و فروش بالا را رمز موفقیت خود می‌داند و تاکید می‌کند: قیمت کم و مناسب محصولات ما که از جنس چرم مصنوعی و شامل انواع کیف، انواع عروسک، انواع جامدادی و دیگر صنایع دستی است باعث شده همه مردم با هر درآمدی که دارند بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

خانم شیرمحمدی اعتقاد دارد: 99 درصد مردم با راه‌های کسب درآمد آشنایی ندارند و فکر می‌کنند برای کسب درآمد نیاز به سرمایه زیادی است در حالی که می‌توانند با کمترین سرمایه و با آموزش‌های اصولی نه تنها نان آور خانواده‌های خود باشند بلکه کمک کنند افراد دیگری نیز مشغول به کار شوند.

از او درباره کمیته امداد می‌پرسم، لحظه ای مکث می‌کند و می‌گوید: کمیته امداد برای من فقط یک کلمه است؛ «امید»

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۲۵
(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۵:۰۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید