دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۹
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۲۶۳۳
گزارشگر : ۹۹
مدیرکل کمیته امداد استان تهران عنوان کرد:

فطریه مردم استان برای تهیه جهیزیه، مسکن و درمان بیماران صعب العلاج اختصاص یافت

(دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۵:۴۹

مردم استان تهران سه میلیارد و ۱۳۷ میلیون تومان فطریه و کفارات به کمیته امداد استان پرداخت کردند که برای تهیه جهیزیه، مسکن و درمان بیماران صعب العلاج اختصاص یافت.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه های این نهاد درماه مبارک رمضان، پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،  محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران  به اقدامات انجام شده در ماه مبارک رمضان  اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های کمیته امداد در ماه رمضان اطعام نیازمندان بوده 43 هزار فعالیت اطعام نیازمندان در ماه رمضان انجام و دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای انجام این فعالیت از سوی خیران استان تهران پرداخت شده است.

وی با اشاره به طرح مفتاح الجنه و پرداخت ۱۷۶ میلیون تومان کمک به ۳۷۸ خانوار در این طرح بیان کرد:  در طرح مفتاح الجنه مسئولان به هم نشینی با نیازمندان تشویق می شوند و با حضور در منازل آنها تلاش می کنند تا نیازهایشان را برطرف کنند.

 مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان این که امسال نسبت به سال های گذشته همکاری درون سازمانی بیشتری با بهزیستی انجام شد،  افزود: در دبیرخانه زکات استان و با حضور استاندار مقرر شد همه دستگاه‌ها، سمن ها و خیریه‌ها صندوق هایشان را با عنوان لگوی دبیرخانه شورای زکات در اختیار مردم قراردهند که نیروی انتظامی نیز همکاری مناسب و مطلوبی در زمینه انجام داد

ولیئی  با اشاره به راه‌اندازی سایت "حامی آرزوها" برای برآورده کردن آرزوی فرزندان ایتام نیز گفت: دو هزار و 500  آرزوی کودکان یتیم و طرح محسنین در این سایت بارگذاری شده است که  تا کنون خیران  هزار و 221  آرزو را متقبل شدند.

وی با اشاره یه اینکه  ارزش مادی آرزوهای برآورده شده این کودکان تا کنون ۴۷ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده است، تاکید کرد: این سایت در طول سال نیز فعال است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به فعالیت مشترک بین کمیته امداد و صدا و سیما درماه مبارک رمضان اشاره کرد و ادامه داد:درماه مبارک و در بوستان گفتگو به مدت ۳۰ شب  برای شهروندان تهرانی برنامه اجرا شد که بیش از ۶۴ هزار نفر در این برنامه حضور پیدا کردند.

ولیئی همچنین با اشاره  برپایی بازارچه اشتغال و خودکفایی  مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان های سراسر کشور در کنار جشن رمضان گفت: این بازارچه با استقبال مردم روبه رو شد که  فروش محصولات و تولیدات مددجویان  یک میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان برآورد شده است .

وی با بیان این که در  برنامه جشن رمضان  هر شب یک زندانی از جرائم غیر عمد نیز آزاد شده است ، گفت: شهروندان تهرانی در مجموع نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک و تا پایان ماه رمضان ۲۷ زندانی را آزاد کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به نحوه توزیع زکات فطره و  کفاره جمع آوری شده بین نیازمندان تاکید کرد: 250 میلیون تومان از این مبلغ برای خرید ماکارونی، بیش از ۲۰۰ جهیزیه برای نوعروسان ارزش یک میلیارد تومان ، تهیه ۱۵ واحد مسکونی و همچنین  کمک برای هزینه درمان دو هزار بیمار صعب العلاج اختصاص یافت. 

 .ولیئی یادآور شد: فطریه و کفارات مردم استان تهران نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشته است

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۷
(دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۵:۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید