دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۶۲۰۵۰
گزارشگر : ۹۹
در سال 96 صورت گرفت

معافیت 390 فرزند مددجو در استان تهران از خدمت سربازی

(چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۵:۲۱

390 نفر از فرزندان مددجو در سال 96 از خدمت سربازی معاف و 35 نفر نیز به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت خود منتقل شدند.

 معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران گزارشی از معافیت سربازی فرزندان مددجو در سال 96 ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی کریمی اصل، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران با اشاره به تسهیلات خدمت نظام‌وظیفه به فرزندان مددجو بیان کرد: این طرح بر اساس ماده ۴۴ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی به تصویب رسیده است و از دهه هفتاد تاکنون در استان تهران اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از سرفصل‌های حمایتی کمیته امداد به جامعه هدف خود، پیگیری معافیت سربازی فرزندان مددجو است، گفت: علاوه بر معافیت از خدمت سربازی انتقال به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت سرباز از دیگر خدمات کمیته امداد به خانوارهای تحت حمایت است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران، با اشاره به اینکه معافیت خدمت سربازی تنها شامل یک نفر از فرزندان ذکورخانواده ها می‌شود، تاکید کرد: این معافیت شامل یکی از فرزندان زنان فوت سرپرست یا مطلقه می‌شود که از زمان طلاق مادر سه سال گذشته و به مدت دو سال از خدمات کمیته امداد استفاده کرده باشد.

 کریمی اصل ادامه داد: همچنین بر اساس قانون، یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و همچنین تنها فرزند پسر خانوارهای که دارای سه خواهر باشند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

وی هدف از این طرح را توانمندسازی و کاهش مشکلات خانوارهای تحت حمایت برشمرد و گفت: صلاحیت کسانی که خواهان استفاده از این طرح هستند توسط مددکار تأیید می‌شود و اگر فرد معاف شده در مشکلات خانواده کمکی نکند و فعالیتی نداشته باشد، سازمان نظام‌وظیفه می‌تواند کارت معافیت وی باطل کند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران تاکید کرد: فرزندان خانوارهای تحت حمایت پس از معافیت می‌توانند به واحد اشتغال و خودکفایی این نهاد مراجعه و با استفاده از آموزش، تسهیلات اشتغالزایی و یا معرفی به کاریابی‌ها شغل مورد علاقه خود را دنبال و مشغول به کار شوند.

 کریمی اصل بااشاره به اینکه در سال گذشته 390 نفر از فرزندان مددجو در سال 96 از خدمت سربازی معاف شدند، یادآور شد: 35 نفر نیز به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت خود منتقل شدند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۷
(چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۵:۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید