دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۲
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۵۷۲۰۷
گزارشگر : ۶۷

خرید و بازسازی 19 واحد مسکن مددجویی در پاکدشت

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۲

19 واحد مسکن مددجویی در شهرستان پاکدشت با اعتباری به ارزش 86 میلیون تومان در پنج ماهه نخست امسال خرید، تعمیر،تکمیل و بازسازی شده است.

نماینده مردم شهرستان پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر کمیته امداد این شهرستان در جریان فعالیت های این نهاد و مسائل و مشکلات پیش روی خانواده های تحت حمایت قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجتبی عبداللهی ،سرپرست کمیته امداد شهرستان پاکدشت با بیان اینکه هم اکنون سه هزار و 50  خانوار با جمعیت پنج هزار و 143  نفر از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند،گفت : از این تعداد  دو هزار و 750 خانواده  به صورت دائم و 350  خانوار به صورت تک و چندخدمتی از خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان پاکدشت برخوردار هستند.

وی افزود: 52 خانوار تحت حمایت این نهاد در پنج ماهه نخست امسال بر اساس ضوابط و دستورالعمل های توانمند سازی از چرخه دریافت کمک معیشت خارج شده و 60 خانوار از نیازمندان ساکن وارد چرخه حمایتی کمیته امداد شدند.

عبداللهی با بیان اینکه یکی از رویکردهای کمیته امداد برای حمایت از مددجویان در زمینه تامین مسکن، کمک به ساخت یا خرید مسکن در حوزه های شهری و روستایی با کمک مردم، خیران و همت مددجویان است،گفت: از ابتدای امسال دو خرید و 17 تعمیرات واحد مسکن مددجویی در شهرستان پاکدشت با اعتباری به ارزش 86 میلیون تومان در پنج ماهه نخست امسال خرید، تعمیر،تکمیل و بازسازی شده است و  هم اکنون یک مورد خرید و 20 مورد تعمیرات نیز در دست اقدام است.

سرپرست کمیته امداد شهرستان پاکدشت با اشاره به اینکه بیشتر این خدمات دربخش تعمیرات کلی و جزئی ساختمان،حصارکشی،آشپزخانه،ساخت حمام و سرویس بهداشتی بوده است، بیان کرد:  ایجاد سرپناه و ساخت مسکن برای مددجویان یکی از مهم ترین دغدغه‌های این نهاد است.

وی گفت: کمک به توانمندسازی خانواده های تحت حمایت با تامین و تعمیر واحد مسکونی مناسب و مقاوم ،ایجاد بستر لازم در جهت جلب مشارکت های مردمی ،به منظور خانه دارشدن مددجویان از مهمترین وظایف  این نهاد است .

عبداللهی با بیان اینکه کمک به خرید مسکن برای مددجویان در قالب پرداخت تسهیلات بلاعوض، کمک های خیران و آورده مددجو انجام می شود، افزود: سقف پرداخت تسهیلات ساخت، بهسازی و بازسازی کمیته امداد به مددجویان روستایی  ۱۵ میلیون تومان و برای مددجویان شهری ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که این تسهیلات بلاعوض با اولویت ارائه مناطق محروم و روستایی به مددجویان مشمول تحت حمایت پرداخت می شود.

سرپرست کمیته امداد شهرستان پاکدشت در ادامه با اشاره به اجرای دوره های آموزشی مددجویان تحت حمایت این نهاد،بیان کرد : توانمند سازی فکری و فرهنگی خانواده های تحت حمایت و تقویت و رشد مبانی اعتقادی و دینی این خانواده ها از مهمترین برنامه های کمیته امداد این شهرستان است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف این طرح ها، زنان سرپرست خانوار، دانش آموزان، مستعدان اشتغال و دختران در آستانه ازدواج است،افزود: موضوعات این کلاس ها شامل بهداشت فردی و روان ، مسائل فرهنگی و اعتقادی، احکام، سبک زندگی، تامین معاش و مدیریت مسائل اقتصادی است.

عبداللهی با اشاره به برنامه های دهه امامت و ولایت، عنوان کرد: در دهه امامت و ولایت برنامه های متنوعی از جمله برگزاری از جمله بازدید از خانواده های تحت حمایت در قالب طرح مفتاح الجنه،اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، معرفتی، برگزاری مسابقه فرهنگی از یکی از خطبه های نهج البلاغه ، تجلیل از سادات تحت حمایت، تبلیغ آداب و سنن روز عید سعید غدیر در کارگاه های آموزشی فرهنگی و تربیتی کمیته امداد شهرستان پاکدشت اجرا می شود.

محمد قمی،نماینده مردم شهرستان پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست با سرپرست کمیته امداد این شهرستان بر تعامل با شرکت ها و کارخانه‌ها منطقه و افزایش توان یاری به مددجویان تاکید و عنوان: خیران در حوزه های مختلف می توانند کمک های مطلوبی برای توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد داشته باشند.

وی با اشاره به تامین مسکن محرومان توسط کمیته امداد، بیان کرد: با توجه به مشکلات مردم در زمینه مسکن در سطح شهرستان لازم است این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

قمی ابراز امیدواری کرد و گفت: با همکاری و حمایت مسئولان اجرایی شاهد توسعه شهرستان باشیم و  اقدامات مطلوبی برای کاهش فقر در سطح شهرستان اجرایی شود.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۴۳
(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید