اخبار

ارائه خدمات آموزش خانواده به 700 مددجوی منطقه 19 تهران

ارائه خدمات آموزش خانواده به 700 مددجوی منطقه 19 تهران
700 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد منطقه 19تهران در 9 ماه نخست امسال از آموزش خانواده بهره مند شدند.

رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران گزارشی از عملکرد این نهاد در بخش آموزش خانواده و اعزام به اردوی زیارتی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی سامانی، رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران با اشاره به ارائه خدمات آموزش خانواده گفت: این آموزش‌ها بر اساس نیاز و شرایط مددجویان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه در 9 ماهه نخست امسال در قالب طرح آموزش خانواده 700 مددجو از برنامه‌های فرهنگی در بخش آموزش خانواده بهره مند شده‌اند، افزود: برنامه‌های آموزش خانواده با موضوعات اعتقادی، احکام، سبک زندگی ایرانی اسلامی، پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، مهارت‌های زندگی، فرزند پروری، مدیریت کسب وکار ازجمله کلاس‌های آموزشی است که در این مدت زمان ارائه شده است.

سامانی برگزاری دوره‌های آموزشی برای نوعروسان تحت حمایت را یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد برشمرد و بیان کرد: دوره‌های آموزشی با هدف آشنایی با اصول و مهارتهای زندگی برگزار می‌شود، نوعروسان در این دوره‌های آموزشی نکات ارزندهای را در زمینه احکام، بهداشت فردی، بهداشت روانی و سبک زندگی فرا می‌گیرند، همچنین از مشاوره‌های فردی و گروهی بهره مند می‌شوند.

رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران در ادامه با اشاره به اینکه اعزام خانوارهای تحت حمایت به اردوهای زیارتی یکی از برنامه‌های فرهنگی و آموزشی این نهاد است، افزود: کمیته امداد سالیانه برای ارتقاء سطح فکری، فرهنگی و معنوی مددجویان، برنامه‌های متنوعی برگزار می‌کند که اردوهای زیارتی یکی از برنامه‌های فرهنگی این نهاد است.
سامانی با بیان اینکه 37 نفر به اردوی زیارتی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به شهر ری اعزام شدند، گفت: اعزام این تعداد مددجو با اولویت افراد شرکت کننده در کلاس‌های آموزش خانواده و طرح فلاح انجام شده است.

رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران به برنامه‌های این اردوی زیارتی اشاره کرد و گفت: زیارت بارگاه حضرت عبدالعظیم (ع)، حضرت امام زاده حمزه (ع)، امام زاده طاهر (ع) و اجرای طرح فلاح در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از جمله برنامه‌های این سفر زیارتی بود.

وی با بیان اینکه برگزاری اردوهای زیارتی با هدف مشارکت مددجویان در برنامه‌های فرهنگی – اجتماعی برگزار می‌شود؛ تأکید کرد: برکزاری اردوهای زیارتی موجب ارتقاء سطح آگاهی، دین باوری و تقویت روحیه معنوی مددجویان می‌شود.

انتهای پیام/

 

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۴۲۹
کد خبر : ۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید