دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۸:۰۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۵۷۴۴۷
گزارشگر : ۶۷

500 پایگاه میزبان تهرانی‌ها در جشن عاطفه‌هاست

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۸:۰۸

500 پایگاه کمیته امداد استان تهران آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم نوعدوست در جشن عاطفه‌هاست.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گزارشی از نحوه برگزاری جشن عاطفه ها در سال 96 و کمک های جمع آوری شده در سال گذشته ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن ولیئی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، گفت: حدود 24 سال است که جشن عاطفه‌ها برگزار می‌شود گفت: در استان تهران یک میلیون و 100 هزار دانش آموز وجود دارد که از این تعداد 15 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند؛ این در حالیست که حدود 25 هزار بی بضاعت که تحت حمایت این نهاد نیستند برای دریافت کمک مراجعاتی به کمیته امداد دارند؛ بنابراین با 40 هزار دانش آموز بی بضاعت و 10 هزار دانشجوی کم بضاعت در تهران روبرو هستیم.

ولیئی ادامه داد: مردم تهران سال گذشته حدود یک میلیارد و 800  میلیون تومان به جشن عاطفه‌ها کمک کرده‌اند که از این مبلغ 900 میلیون تومان به صورت نقدی ، 900 میلیون تومان دیگر نیز به صورت کالا و 74 میلیون تومان هم در قالب ارائه خدمات بوده است؛ بنابراین پیش بینی می‌کنیم که در جشن عاطفه‌های امسال حدود چهار میلیارد تومان از طریق خیران جمع آوری شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه امسال جشن عاطفه‌ها در دو مرحله برگزار می‌شود، گفت:در روز 23 شهریورماه، 500 پایگاه اصلی در تهران و پنج پایگاه با همکاری صدا و سیما در محل‌های امامزاده صالح، حرم عبدالعظیم شهر ری، فرهنگسراهای رسانه و فردوس و متروی امام خمینی (ره) مستقر می‌شوند. همچنین 38 مرکز نیکوکاری آمادگی لازم برای جمع آوری کمک های مردمی در جشن عاطفه ها را خواهند داشت.روز 24 شهریور ماه نیز جشن عاطفه‌ها در میعادگاه‌های برگزاری نماز جمعه در سراسر استان تهران برگزار خواهد شد.

ولیئی با اشاره به اینکه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در 19 مهرماه برگزار می‌شود تأکید کرد: در این مرحله یک میلیون پاکت نیکوکاری تحت عنوان "لبخند عاطفه‌ها" در کلیه مدارس تهران توزیع می‌شود که دانش آموزان با کمک خانواده‌هایشان بر اساس توان مالی، کمک‌های لازم را انجام می‌دهند و این کمک‌ها در روز 19 مهرماه جمع آوری و در اختیار مدیران مراکز آموزشی قرار می‌گیرد تا آنها افراد بی بضاعتی را که تحت حمایت کمیته امداد نیستند، به صورت مستقیم کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران بیان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با آموزش و پرورش و صنف لوازم التحریر تهران منعقد شده است که در این زمینه کمک‌های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه  روش‌های غیر حضوری نیز برای شرکت در جشن عاطفه‌ها برای شهروندان در نظر گرفته شده است، گفت: خیران می‌توانند با شماره گیری تلفن 7355 و با استفاده از کارت بانکی خود و یا از طریق شماره گیری #3*5*8877* و یا #2222*724* و یا از طریق نرم افزار «سکه» بانک ملت کمک‌های غیرحضوری خود را ارائه دهند.

ولیئی افزود: همچنین شماره حساب 1482219230 بانک ملت یا شماره کارت 6104337838301057  که توسط کمیته امداد برای این منظور در نظر گرفته شده است از راه‌های دیگر کمک‌های غیرحضوری برای شهروندان است.

 انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۸۴
(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۸:۰۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید