دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۵۷۲۹۸
گزارشگر : ۶۷

حمایت حامیان از 762 سادات ایتام و فرزند محسنین تهرانی

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۲۱

762 یتیم و فرزند محسنین سادات تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گزارشی از تعداد ایتام و فرزندان خانواده‌های محسنین سادات این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران  با اشاره به اینکه 762 یتیم و فرزند محسنین سادات تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، گفت: 259 نفر از این تعداد یتیم و 503 نفر فرزندان خانواده های سادات هستند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و 104 حامی از فرزندان سادات تحت حمایت کمیته امداد تهران حمایت می‌کنند گفت: این حامیان در چهار ماهه نخست امسال 765 میلیون و 600 هزار تومان  کمک کرده اند.

ولیئی بیان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین یکی از طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل 30 هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم  و فرزند خانواده های محسنین تحت حمایت را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده دار شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه هریک از ایتام و فرزندان محسنین دارای حساب و شناسه بانکی مختص به خود هستند،افزود: کمک های نقدی حامیان بی واسطه و به صورت مستقیم به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می شود.

وی به سرانه دریافتی هر یک از ایتام و فرزندان خانواده های مشمول طرح محسنین اشاره کرد و گفت: متوسط سرانه دریافت نقدی ماهیانه برای هر یتیم 260 هزار تومان و برای هر فرزند محسنین  110 هزار تومان برآورد شده است.

ولیئی بخش قابل توجهی از مشکلات معیشتی، فرهنگی و آموزشی این کودکان از محل مبالغ واریزی حامیان برطرف می شود،ادامه داد: خیران می توانند علاوه بر کمک‌های نقدی ماهیانه،برای تامین پوشاک، مواد غذایی،خدمات مسکن،کمک های درمانی و فرهنگی ایتام  و فرزندان خانواده های محسنین تحت حمایت این نهاد مشارکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام و نیازمندان، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی ایتام و خانواده های آنان و سایر خانواده های نیازمند از اهداف اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین است.

وی یادآور شد : خیران جهت عضویت  و کمک به ایتام و خانواده های نیازمند مشمول طرح محسنین می توانند به دفاتر کمیته امداد استان تهران مراجعه کنند و یا با شماره گیری سامانه ۷۳۵۵ نسبت به ثبت نام و ارسال کمک های خود اقدام کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۴۰
(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۲۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید