دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۳:۰۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۵۷۱۰۹
گزارشگر : ۶۷
سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران خبر داد:

هدف گذاری برای ایجاد 6 هزار فرصت شغلی

(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۳:۰۸

امسال ایجاد شش هزار و 303 شغل پایدار برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هدف‌گذاری شده است.

سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران  فعالیت‌های این نهاد در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین فتح آبادی، سرپرست معاونت اشتغل وخودکفایی کمیته امداد استان تهران با اشاره به امضای تفاهم نامه با شرکت آفتاب تجارت سامان ، گفت: براساس این تفاهم نامه طرفین  به ایجاد اشتغال برای مددجویان معرفی شده، برنامه ریزی مناسب برای اجرایی کردن این امر  ونظارت و ارزیابی  بر پیشرفت و رفع موانع اجرای این تفاهمنامه را متعهد شدند.

وی افزود: پرداخت حقوق و مزایای مددجویان معرفی شده برابر قانون کار، حفظ کرامت و رعایت حقوق شهروندی مددجویان، استخدام و اشتغال افراد معرفی شده از سوی کمیته امداد از اقداماتی است که طی یک سال مدت تفاهم نامه اجرایی خواهد شد.

فتح آبادی، با اشاره به اینکه تلاش داریم حدود شش هزار و 303 اشتغال پایدار و مناسب را تا پایان سال‌جاری برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد کنیم، گفت: بر اساس رایزنی‌های انجام شده با بانک‌های عامل درصدد هستیم سه هزار و 973  نفر از مددجویان را از طریق مشاغل خانگی و اشتغال خرد و همچنین دو هزار و 598 نفر از آنان را نیز با همکاری موسسات کاریابی به بازار کار وارد کنیم. 

وی با یادآوری اینکه شغل های ایجاد شده از طریق کاریابی از پایدارترین شغل‌هاست، افزود: همچنین در پنج ماهه نخست امسال نیز 310 فرصت شغلی  برای مددجویان تحت حمایت دراستان با اجرای برنامه  کاریابی و تعامل با کارفرمایان ایجاد شده است که 260 نفر از این تعداد را بانوان و مابقی آنان را فرزندان ذکور تحت حمایت تشکیل داده اند.

فتح آبادی با بیان اینکه با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای مددجویان 878 میلیارد و 150 میلیون ریال تسهیلات اشتغال و خودکفایی از محل اعتبارات بانکی در نظر گرفته شده است، افزود:  48 میلیارد و 65 میلیون ریال نیز از محل اعتبارات امدادی برای اشتغال‌زایی مددجویان اختصاص داده شده است.

سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه کاریابی برای 310 نفر از فارغ التحصیلان، فرزندان خانواده‌های تحت حمایت و زنان سرپرست خانوار از دیگر فعالیت‌های این نهاد است، گفت: مددجویان از طریق موسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با کسب درآمد بخشی از مشکلات خانواده را رفع کنند.

وی با اشاره به ارائه بسته های تشویقی به کارفرمایان به ازای ایجاد اشتغال برای مددجویان و فرزندان مددجو، گفت: کمیته امداد در قالب بسته های تشویقی، حق بیمه سهم کارفرما را طی مدت دو سال برای ایجاد انگیزه در کارفرمایان و کارآفرینان برای به کارگیری و استخدام مددجویان پرداخت می کند.

فتح آبادی درباره شیوه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما توسط کمیته امداد توضیح داد:  پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما در سال اول و ۵۰ درصد در سال دوم و همچنین پرداخت هزینه برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی جهت کارجویان، متناسب با نیاز کارفرما پیش از آغاز به کار مددجو از جمله اقدامات تشویقی کمیته امداد برای کارفرمایان است.  

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۳
(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۳:۰۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید